Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A relativitás elmélet annyi...

A relativitás elmélet annyi hogy: E=mc2. Ez az egyszerűnek tűnő képlet miért számít bonyolultnak? Mi a lényege?

Figyelt kérdés
És ha ez a képlet azt jelenti hogy tömeg egyenlő energia,és fordítva,de a kvantumfizikában van olyan részecske (azt hiszem gavitron) aminek nincs tömege de energiája igen.Akkor a relativitás elméletet miért nem lehet elvetni,hiszen a kivétel nem erősíti a szabályt.egy fizikai szabály alól nem lehet semmi kivétel hiszen az a lényege hogy ez mindenhol így van,nem?
2010. jan. 6. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
CSak részben. Ezt a képletet a graviton és a foton és talán a neutrínók(még nem tudták megmérni a tömegét, de nagyon kicsi) esetében( amelyek fénysebességgel haladnak), hogy tömeggel rendelkeznek ugyan, de nem nyugalmi tömeggel. Azaz álló graviton sem foton nem létezhet, az ebből következő tömegnövekedési egyenlet miatt csak fénysebességgel mozoghatnak. Ha lenne nyugalmi tömege a gravitonnak, vagy a fotonnak, akkor világos, hogy nem haladhat fénysebességgel. Remélem érthető voltam
2010. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem annyi. Ez csak egy elegáns következménye. Ebben a formában pedig meglehetősen sarkított esete. Sokkal jellemzőbb, ha az E és az m elé teszünk egy deltát, energia változás tömegváltozással jár és fordítva.

Ha már így akarod jellemezni, hogy annyi, sokkal jellemzőbb ha az axiómáit ragadod ki:

1. Minden fizikai jelenségnek, és így a jelenség leírását megadó elmélet matematikájának azonosan kell kinéznie minden inerciarendszerben.

2. A vákuumbeli fénysebesség, melyet általában c-vel jelölnek, állandó, bármely inerciarendszerből is mérjük meg és bármelyik irányban, függetlenül a fény frekvenciájától, a detektor, illetve a fényforrás mozgási sebességétől.

2010. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A másodiknak van igaza, az E=mc^2 csak egy járulékos következmény, ami az anyaghullámoknál újra előkerül. Ráadásul ez az m a relativisztikus tömeg, amivel pl a fotonok és egyéb nulla nyugalmi tömegű részecskék is rendelkeznek.


A relativitás elmélet jelentős része a tér és az idő szerkezetét érinti(idődilatáció, hosszkontrakció, ikerparadoxon, stb)

2010. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ráadásul a fényről nem tudjuk, hogy fénysebességgel közlekedik-e. Tényleg, buta az elnevezés. Ha 0 a tömege, akkor igen, de ezt még nem tudták kimérni.
2010. jan. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!