Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Réges-régen láttam a televízió...

Réges-régen láttam a televízióban egy műsort, amiben azt mondták, hogy az utasszállító repülőgépeket csak 10 -15 perccel egymás után lehet elengedni. Ez igaz lenne?

Figyelt kérdés
Én kétkedve fogadom, hogy a légörvények még percek alatt sem rendeződnek..
2014. jún. 20. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg egy amcsi, vagy német repteret. Kb. 2 percenként szállnak fel a gépek.
2014. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem: ugyanarról a kifutótó.
2014. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nálunk a megengedett biztonsági távolság két gép között 5 tengeri mérföld, az 9,2 km. Ezt a gépek az átlagos 800 km/h-val 40 másodperc alatt megteszik. Persze, ha szembe mennek, akkor 20 mp alatt találkoznak.

Ez elég messze jár az általad írt 15 perctől.

2014. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Wadmalac, annyit azért tegyünk hozzá, hogy felszálláskor közel sem mennek 800-al a repcsik még :D


Amúgy kérdező, nem, nem igaz. Ahol "nyugi" van, és nem szorít a forgalom, ott nincsenek a gépek egymás fenekében, de a nagyon forgalmas csomópontoknál kb az előző gép biztosan emelkedik, a következő már startol. És így is folyamatos dugó van.

2014. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálok utánajárni, hol láttam. Biztosan nem 40 s volt a határ, mégha a 10 perc túlzás is. Volt benne szó arról is, hogy történt már katasztrófa ilyen miatt.
2014. jún. 20. 15:11
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Wadmalac, annyit azért tegyünk hozzá, hogy felszálláskor közel sem mennek 800-al a repcsik még :D "

Nekem maga a fel- és leszállás meg sem fordult a fejemben, csak a légifolyosón repülés. A fel- és leszállás kb. másfél percenként követi egymást egy kifutón, úgyhogy nálam ez az opció kimaradt. :)

Az "egymás után elengedni" kifejezés értelmezése meg szerintem szubjektív. Pontos kérdéseket akarok! Táblával fogok tüntetni érte! :D

2014. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos régen láttam, így nem tudok pontosabban fogalmazni. Amint rátalálok, írok részleteket.
2014. jún. 20. 15:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Wadmalac, megyek veled! :D Csak hol akarsz tüntetni?
2014. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az nem nyilvánvaló, hogy a két gép felszállásának a megkezdése közötti időre gondolt a kérdező?
2014. jún. 20. 15:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg Wadmalac 3. számú válaszában van, még ha a konkrét adatok akár mások is lehetnek.

Minden repülőtéren a műszaki felszereltség meghatározza, hogy két gépet mekkora távolságban lehet irányítani. A gépek se egyformák. Ezért a lényeg, hogy a gépek és az irányítás lehetőségeitől függő biztonsági távolságadatok léteznek. Ezt tartják be, adott esetben akár 40 másodperces követési távolsággal. Ez is felülbírálható vészhelyzetben (pl. az egyik gép irányíthatatlan, vagy muszáj neki azonnal leszállni). De elképzelhető olyan kezdetleges felszereltségű repülőtér (jellemzően dzsungelben), ahol tényleg több perces követési távolság kell, mert ezt tudják csak biztonságosan kezelni.

A lényeg, hogy ezeket az adatokat mindig a biztonsági szempontok alapján a műszaki lehetőségek határozzák meg.

2014. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!