Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időfüggetlen Schrödinger...

Időfüggetlen Schrödinger egyenlet?

Figyelt kérdés

HΨ=EΨ

Ebből meg kéne határozni a Ψ hullámfüggvényt és az E sajátértékeket. Ez hogy zajlik? Én úgy gondolnám, hogy kiírjuk a H-t és mint differenciálegyenletet megoldjuk, így kapunk egy E-től függő Ψ hullámfüggvényt, utána ezt a fenti egyenletbe visszaírva meghatározzuk a sajátértékeket. Ez így történik vagy rosszul gondolom?


2014. jún. 17. 17:58
 1/2 A kérdező kommentje:
Avagy a megkapott differenciálegyenlet peremfeltételeiből ki lehet szedni az E értékeit?
2014. jún. 17. 18:03
 2/2 Walter_Dornberger ***** válasza:

Emlékeim szerint pontosan az először leírt módszert kell követni.

Vagyis először az illető rendszerre a potenciálfüggvényt. Ez nem egyszerű különösen ha több töltött részecske egymásra is tud hatni, mert ezek taszítását vonzását is figyelembe kell venni. Ezt kell ezután hamilton operátorosítani a x,z,y szerint.


Utána meg kell oldani, és a megoldás (homogén általános) adja a hullámfüggvényt.


A hullámfüggvények alakja az egyszerű esetekre meg van adva az ált. kém jegyzetek végén, a BME-n még prof. Veszprémi amikor előadta teljesen világos volt, most már csak annyira emlékszem, hogy a megkapott E-től függő hullámfügvény sajátértékeit (mátrixát) kellett megkeresni.

2014. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!