Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az az optikai útkülönbség?

Mi az az optikai útkülönbség?

Figyelt kérdés
Ez lenne az egyik kérdésem, a másik pedig, hogy mitől függ az, hogy a kioltás feltétele páros vagy páratlan számú többszöröse legyen a λ/2-nek?

#optikai #útkülönbség
2014. máj. 2. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Az interferenciánál a találkozó fénynyalábok nem feltétlen ugyanazon a közegen haladtak keresztül.

A különböző közegek törésmutatója különbözik így a közegbeli haladási sebességük és hullámhosszuk is különbözik.

Az optikai úthosszkülönbségnél ez figyelembe van véve.

Az optikai út meghatározza hogy egy hullám egy adott kezdeti fázisállapotból milyen fázisállapotban érkezik.

2014. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kioltás feltétele a páratlan számú többszöröse a Lambda/2 nek szerintem. De nem tőlem függ.
2014. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is azt gondoltam, hogy a páratlan számú, de találtam olyan példákat, ahol a páros számút vették annak. Ezért kérdeztem ezt is.
2014. máj. 3. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!