Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért a fehér az összes szín...

Miért a fehér az összes szín keveréke?

Figyelt kérdés

Ha erre valaki belinkel nekem egy tudományos cikket azzal nem megyek semmire.. :)

Ha valaki meg tudná fogalmazni nekem paraszti nyelven, akkor azt megköszönném :)



2014. máj. 2. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Mert a szemed hófehérnek érzékeli a különböző hullámhosszú tehát színű fénysugarakat amik egyformán ingerlik egy időben a szemed.


Ez csak egy műszaki fogalom hogy fehér ,vagy fekete. Fehérnek látszik a fényt kisugárzó színek együttese , és feketének látszik a fehér felületre ráfestett ,tehát a fehérből elvevő színfoltok összessége .


Magyarul fehérnek látod a fekete fehér tévét ha bevan kapcsolva ,miközben egy árva fehér fénypont sincs rajta csak zöld kék piros egyenlő arányban.


És feketének látod a nyomtatott újságpapírt ha egy pontba minden alapszín be van nyomva .


Ez csak az agy illúziója.

2014. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Definíció szerint a fehér "az összes szín keveréke", vagyis a fehér fény az, amiben a fény látható spektrumának minden komponense jelen van. Így a kérdés olyan, mintha azt kérdeznénk, hogy miért a 440 Hz az A hang.


Azt, hogy ilyennek érzékeljük, amilyen, azt nem illúziónak, inkább pszichofizikai érzetnek nevezném.

2014. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az összes szín keveréke szürke, kipróbáltam gyurmával.
febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 De a gyurmával csak a subtraktív színkeverést tudtad kiprjóbálni ott fekete az összes szín keveréke , ilyen az újságnyomtatás is. Az additív színkverésnél amilyen egy kijelző ,fehér lesz az összes szín keveréke.
febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!