A világ alapvetően rendezetlen. Egy adott szintű rendezettségből azt az energiamennyiséget lehet kinyerni, amely energiamennyiséget a rendezetlenségbe annak ezen szintű rendezett formába történő alakításához kell befektetni. Ez igaz?
Nem, a világ alapvetően rendezett. A rendezettség bontásával az az energia szabadul fel, ami a rendezettséget fenntartotta. (lásd: atombomba)
A rendezésbe fektetett energia felszabadul, ha a rendezettséget bontjuk, ez igaz belőle, de van úgy hogy a rendezéskor is energia szabadul, amikor két rendezett egységet összerendezel, akkor fog maradni felesleges energia, ami nem szügséges a rend fenntartásához, ez szabadul fel ekkor. (lásd: magfúzió)
A világ alapvetően rendezett.
Ezt azért mondom, mert kezdetben teljesen rendezett volt (egyetlen pont), aztán ez robbant fel, de még utána is nagyon rendezett volt (gömbszimmetrikus) - és az idő múlásával egyre rendezetlenebb, de még nagyon is sok rend van benne.
A többi, amit írtál, lehet, hogy stimmel.
#4:
Az atombomba oké hogy egy erősen rendezett forma, de azt össze kell rakni, tehát egy rendet kell alkotni, hogy az atombomba létrejöjjön. És ez nem csak magára a konstrukció megalkotására vonatkozik, hanem főként a bomba anyagának megalkotására. A hasadóanyag nem terem csak úgy magától, annak létrejöttéhez óriási energia befektetésére van szükség (lásd szupernóvák). Jelenleg pedig az univerzum még mindig lényegesen, sok-sok nagyságrenddel több hidrogént tartalmaz, mint hasadóanyagot.
"de van úgy hogy a rendezéskor is energia szabadul, amikor két rendezett egységet összerendezel, akkor fog maradni felesleges energia, ami nem szügséges a rend fenntartásához, ez szabadul fel ekkor. (lásd: magfúzió)"
A magfúzió folyamatánál melyik két rendezett egységet rendezed össze (összébb)?
Én az atombomba belselyében lezajló reakcióról beszélek.. -.-
Az urán vagy más radioaktív elem atomjait felbontják. Az atom rendezett, és felbotják a rendet, így felszabadul az energia, ami a rendet fenntartotta. Vili?
A magfúzió ha nem tudnád az, amikor két atom egyesül és új elemet alkot. Persze ehhez is sok energia kell, de amikor a fúzió megtörténik, sokkal több energia szabadul fel.
Pl. Ott a Nap. A magjában hidrogén atomok egyesülnek hélium atomokká, és sok energia szabadul fel. (hő, fény, sugárzás) Ez egy fajta fúzió.
Persze csak a magas nyomásnak köszönhetően tud létrejönni, ami a csillag belsejében uralkodik.
Az előző kommentemhez: Bocs, nem olvastam el az egész kommentedet. xD
Hogyha úgy nézzük, igen, ki kellett alakulnia, de előtte is egy rend volt, s ebből lett újabb rend.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!