Szerintetek mennyiben változna a világ, ha felfedeznének egy olyan gépet vagy berendezést amely önmagából több engergiát bocsájt ki mint amennyit belefektetünk?
???
Az örökmozgó nem azt jelenti, hogy mozog.
A Nap nem számít örökmozgónak.
Kár volt belemennem:
Szerintetek mennyiben változna a világ, ha felfedeznének egy olyan gépet vagy berendezést amely önmagából több engergiát bocsájt ki mint amennyit belefektetünk?
Örökmozgó féleség.
Ha alá azt írta volna a kérdező, hogy nem kell örökmozgó legyen, csak a kérdésben megfogalmazottak szerinti, akkor megvan? Nem kell örökmozgó legyen.
Nem tudtam, hogy nem kell mozognia az örökmozgónak, valamiért azt hittem, hogy tudományos igényességű nevet kapott, értelemszerűen... Nem néztem utána, mert minek is? Amennyi kvázi-korlátlan energia nekünk kell, az itt volt végig, már csak annyi kérdés maradt, hogy okos és precíz emberek meddig kívánják halogatni a használatát. Itt veszti értelmét a kérdés: van már olyan gép (napcella), semmi nem történt.
Értem, hogy itt kellene elválasztani az elméletet a gyakorlattól, én maradnék a gyakorlatnál: nem mi fektetjük bele azt az energiát. Ez nem nézőpont kérdése. A kérdésben is az a fő vonal, hogy miben változna a világ. Több jön ki, mint amennyit belerakunk. Érteni?
"... önmagából több engergiát bocsájt ki mint amennyit belefektetünk?"
"Örökmozgó féleség."
"Ha alá azt írta volna a kérdező, hogy nem kell örökmozgó legyen, csak a kérdésben megfogalmazottak szerinti, akkor megvan? Nem kell örökmozgó legyen."
De ez pontosan az örökmozgó definíciója (pontosabban az egyik fajtáé).
Annak nem sok értelme van, hogy legyen örökmozgó, de nem kell, hogy örökmozgó legyen.
Amire te gondolsz, azok a megújuló energiaforrások.
Ez teljesen más dolog, mint egy örökmozgó.
A napenergia egyik hátránya jelenleg, hogy igen drága a telepítése és rossz a hatásfoka.
Sokkal előremutatóbb jelenleg a szél és vízenergia, ezek valóban elérhetőek olcsón, mégis egyelőre elég minimális a használatuk, tehát láthatjuk, nem nagyon változott meg a világ tőle...
Nyilván, amikor a fosszilis energiahordozók kitermelése gazdaságtalanná válik, ezek fognak előtérbe kerülni, de ez sem okoz különösebben nagy változást, esetleg némi gazdasági átrendeződést.
Persze nyilván ha konkrétan ez a kérdés, azt igen hosszan lehetne tárgyalni, de ne keverjük bele az örökmozgót, mert komolytalanná teszi az egészet és eltereli a figyelmet a valódi kérdésről...
Az hiányozna, akkor kiderülne, hogy kialakulhat egy ilyen bárhol és bármikor a világon, ami végtelen energiát állít elő a semmiből, ez pedig a világ pusztulását okozná. Mivel eddig nem alakult ilyen ki, kijönne az, hogy kb. 0,0000000001% esélyünk van még 1 másodpercet megérni. Emiatt leesne a közhangulat, és az emberek sorra lennének öngyilkosok, mert belefáradnának a folytonos halálfélelembe.
De hál' istennek a termodinamika főtételei érvényesek, és a világűr legrejtettebb bugyraiban se alakul ki egy örökmozgó aminek a kialakulása után 5,391·10^-44 másodperccel megsemmisülnének az atomjaink.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!