Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki levezetné nekem ezt a...

Valaki levezetné nekem ezt a fizikai feladatot? 1000 V a megoldás, de a kiszámolás menetét nem tudom.

Figyelt kérdés
100 V-ra skálázott feszültségmérő voltonként 100 Ohm belső ellenállású. Mekkora legnagyobb U feszültség mérhető vele 90000 Ohm előtét-ellenállással?
2014. márc. 17. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:
A teljes belső ellenállása 100V*100ohm/V=10 000 ohm. Ezzel sorban található az előtét, így eredő ellenállásuk 100 000 ohm. Tehát a teljes előtétezett készülékre eső feszültség 1/10-e jut a műszerre, 9/10-e az előtétre (azaz a feszültség az ellenállások arányában oszlik meg rajtuk, hisz azon az áram rajtuk keresztül), így a méréshatár az eredeti 10-szerese lett.
2014. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!