Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki leírná ezt nekem...

Valaki leírná ezt nekem magyarul hogy hogy tudom egy szép kerek mondatban elmondani?

Figyelt kérdés
Nem tudom miket jelentenek ezek a matematikai jelek, meg úgy egyáltalán, hogy ez az egész mit jelent. Itt a link: [link]

2014. jan. 22. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát az nagy baj. Ljapunov stabilitást megérteni ezen elemi jelek ismerete nélkül... - reménytelen.


Amúgy.

Az x függvény időbeli deriváltja = f(x) differenciál-egyenletrendszer (x és f vektor) a kezdő időponttól és kezdeti állapottól függő, idő szerinti megoldása Ljapunov stabil (mert többféle stabilitás van, mi most a Ljapunov által mondottat használjuk), ha minden pozitív epszilon esetén létezik olyan pozitív delta (amely az epszilontól, a függvénytől és a kezdeti értéktől függ), amelyre, ha a vektorváltozók két kezdőpontja közötti távolság kisebb deltánál, akkor a d.e.r megoldásaként kapott (a kezdő időponttól és kezdeti pontoktól, mint paramétertől függő) x függvény (amelynek az idő a változója) közötti távolság (norma) is kisebb annál az epszilonnál, mégpedig minden, a kezdő időpontnál nagyobb időváltozóra nézve.

Hát látható, hogy egy definíció mennyivel rövidebben leírható alkalmas jelölésekkel (amelyek amúgy a matematikában abszolút hétköznapinak számítanak, az extrák még odébb vannak).

2014. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:) Hát egyszerűbb matematikailag leírni az biztos, csak utolsó évesként, betenni egy ilyen tárgyat, ahol ilyen összefüggések vannak, úgy hogy matek/fizika szakhoz közöm sincs, elég sz.r helyzet. Illetve eddig nem is erőltették a matekot. Nem ilyenkor kellene elkezdeni oktatni, mikor már a diplomamunkán kellene dolgoznom.
2014. jan. 22. 16:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha valaki így lefordítaná az egész anyagot, amit meg kell tanulnom, még meg is érteném. Köszönöm még egyszer!
2014. jan. 22. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!