Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az agy meddig élne ha mindent...

Az agy meddig élne ha mindent megkappna és a legjobbat pl vér oxigén meg amire még szüksége van? Menyi ideig birlná?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

200 év körül van az emberi életkor legvégső határa.

De pl. egyelőre nem tudjuk normálisan kezelni a vért sem: azokban a csövekben, amit erre használunk (pl. művesében), ott törnek a vörös vértestek.

Még egy millió hasonló probléma van, így aztán nagyon messze vagyunk a 200 évtől.


De a tied - már ne haragudj - nem húzná eddig.

Megkappna?

Birlná?

Központozást hírből sem ismered?


Szerintem tanulj meg először magyarul - és csak utána foglalkozz komolyabb dolgokkal.

2014. jan. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Makoscsiga ***** válasza:

"Az agy meddig élne ha mindent megkappna és a legjobbat pl vér oxigén meg amire még szüksége van?"

Enyém már 3o éve bírja, és remélem még egy azért pár évtizedig bírni fogja. :D

2014. jan. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eslő bocs a helyes írásért telefonról írtam ahogy ezt is.
2014. jan. 7. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Asimov gondolkodott el ezen a kérdésen, és arra jutott, hogy egy idő után logikailag sem bírná az agyunk - már csak a rengeteg emléket rendezni sem.

Tehát vagy felejtenie kellene (de azt meg a tudattalan nem tud) - vagy teljesen összezavarodna, és nem tudná követni többé a világ változásait.

2014. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Makoscsiga ***** válasza:

"Tehát vagy felejtenie kellene (de azt meg a tudattalan nem tud)"

Ezt kifejtenéd? Én nem látom annak akadályát, hogy azok a szinapszisok, amikre már nincs szükség leépüljenek és újak képződjenek. Az, hogy a tudattalan nem tud felejteni, neurofiziológiai értelemben nem tudom értelmezni.

2014. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit írtál, az a tanulásra és a tudat működésére vonatkozik.

A tudattalannak pont az az értelme, hogy megjegyzi a tapasztalt dolgokat, és attól függetlenül emlékszik mindenre, hogy milyen régen történt. Tehát nem fog felejteni.

2014. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Makoscsiga ***** válasza:

"A tudattalannak pont az az értelme, hogy megjegyzi a tapasztalt dolgokat, és attól függetlenül emlékszik mindenre, hogy milyen régen történt. Tehát nem fog felejteni."

Én azzal a kijelentéssel nem értek egyet, hogy a tudattalan mindenre emlékszik. Szerintem van egy-két fundamentális dolog, tapasztalat, ami nem vész el, de ennek nem válik részévé minden tudás. Különben azt állítanád, hogy valójában semmit sem felejtünk el. És eléggé hosszú távon valószínűleg el is felejtjük őket, csak valamilyen új aspektusban rögzül ismét. De, mint mondtam, szerintem ahhoz, hogy a tudattalan működését, mint ellenérvet hozzuk fel, mindenképpen kellene egy neurofiziológiai model a tudattalan működésére, egyébként ez csak duma a levegőbe.

2014. jan. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!