Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon ha tételezzük fel az...

Prométeum kérdése:

Vajon ha tételezzük fel az ember képes volna fénysebességnél gyorsabban futni! és egy futó versenyen 100 ember futna fénysebességnél gyorsabban mi lenne?

Figyelt kérdés
Gondolom jelentős torzulások lennének a térben és az időben és a földforgása is megváltozna

2013. dec. 30. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Hát az biztos... mivel a fénynél semmi nem mehet gyorsabban a tudomány mai állása szerint. Szóval bocs, de ennek semmi értelme :/
2013. dec. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként semmi nem történne. Nem tudom honnan veszik azt, hogy ha egy test valamilyen - bármilyen sebességgel is mozogna az visszahatna a többi testre. Max később látnád meg...
2013. dec. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Onnan vesszük, hogy a testek tömege nő a sebességgel. Ha fénysebesség 99%-ra gyorsítanál mondjuk egy 1 kg testet, az már 7 kg lenne. Ha 99,9999999999%-ra, az már kb 707106,78 kg. Minél közelebb kerülsz a fénysebességhez, annál nagyobb gravitációs vonzást okoz. Ha elérnéd a fénysebességet, a tömege végtelen nagy lenne. Így a közte és más testek közt fellépő gravitáció is végtelen nagy lenne. Így a köztük fellépő gyorsulás is végtelen nagy lenne, vagyis minden fénysebességgel kezdene el közelíteni az adott tárgy felé az egész univerzumban. Szóval ja, "a föld forgása is megváltozna"... Meg úgy az egész univerzum ,ahogy ma ismerjük megsemmisülne, már ha csak fénysebességgel menne. Matematikailag és fizikailag értelmezhetetlen az, hogy ha e fölé gyorsul valami, így arról nem tudok nyilatkozni.
2013. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3


Ez egy baromság inkább vegyél fizikaórát, a tömegnövekedés nem valódi az csak a számolás miatt jön úgy ki ,de nem hízol meg.


Tulajdon képen a *saját gravitációd torldódik fel a haladás irányába ami ha nem mozogsz akkor is c vel sugárzódik ,logikus ha elindulsz egy irányba c vel akkor a pofádba kapod a saját gravitációs múltadat ,ez képez egy falat amit végtelen nagy erővel kéne áttörnöd ehez végtelen energia ergo végtelen tömeg kell.

* és persze a környező objektumoké is .


Már ha lenne egy kis fizikai ismereted elve beláthatnád hogy semmi nem utal arra hogy a gyorsan mozgó test erősebben gravitáljon ,meg széthúzza a téridőt és egyéb baromságok. A gravitációd mértéke a részecskéid számától függ , attól hogy gyorsabban mész nem lesz több belőled egy molekulával sem.

Az ellenállás meg a 0,9c vel mozgó ürhajóra hat nem arra aki mellett elsuhan , paraszti logika.

2013. dec. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg érdekes a kérdés, ha szigorúan vesszük, hogy "tételezzük fel". El tudok pl képzelni egy olyan (alternatív) világot pl, ahol nem a fény sebessége az abszolút fizikailag átléphetetlen maximum, hanem mondjuk a hang sebessége, ami a fénysebesség kétszeresével terjed (ott éppen). Ebben az esetben lehetne "fényrobbanás" (ahogy nálunk hangrobbanás, hangsebesség átlépésekor), tehát minimum villannának egy nagyot, amikor átlépik a fénysebességet. A többit a fizikusokra bízom, én csak filozófiailag szólok a témához, hogy így is lehet vizsgálni :)
2013. dec. 31. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"El tudok pl képzelni egy olyan (alternatív) világot pl, ahol nem a fény sebessége az abszolút"


Sikerült laikus létedre elszólni magad . Ez az egész relativitás elméletes dolog lényege hogy nem a fény élettanával foglalkozik.


Nem azt mondja ki hogy a fény sebességét nem tudod átlépni ,hanem hogy a saját maximális terjedési sebességedet.

Persze az anyag és a fény hasonló maximumú lehet ezért baromi jó ezt kimondani hogy a fény a mindenkori maximum .


"A legújabb hírek szerint megismételték a méréseket, de sokkal pontosabban, és az eredmény nem változott: a neutrínók 60 nanoszekundummal (a másodperc 60 milliárdod részével) gyorsabban érkeztek, mint amit a fénysebesség megengedett volna.


Mint azt korábban leírtuk, az OPERA nevű kísérletben neutrínók száguldanak a genfi CERN-ből a Rómától délre fekvő Gran Sasso föld alatti laboratóriuma felé, 730 kilométer hosszan a földkéregben. Ennek a neutrínónyalábnak a vizsgálata során mérték a fénysebességnél nagyobb értéket."


És a sok hülye már azon vitatkozik hogy akkor megdőlt az Einsteini relativitás , pedig nem dőlt meg mert nem azt állítja hogy a fénynél nem mehetsz gyorsabban!


BUÉK

2013. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Az a bizonyos mérés, amire hivatkozol, mint kiderült, hibás volt, a neutrínók nem mennek a fénynél gyorsabban.


Hogy pontosak legyünk, a relativitáselmélet pedig azt állítja, hogy nyugalmi tömeggel rendelkező test sosem érheti el a fénysebességet. Valóban nem tiltja fénysebességnél gyorsabban mozgó objektumok létét, de akkor az ilyen objektumoknak minden inerciarendszerből nézve fényebességnél gyorsabban kellene mozogniuk, és ha kölcsön tudnának hatni a mi világunk anyagával, akkor logikai paradoxonokat tudnának előidézni (üzenetküldés a múltba).

2014. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

RE

Igen már látom az újabb cikket valóban azt mondják hogy hibás volt a kábel . Ettől függetlenül.


Amiről te beszélsz azt helyesen is meg lehet fogalmazni : A relativitás elmélet azt zárja ki hogy egymással kölcsönhatni tudó részecskék nem lehetnek eltérő maximális terjedési sebességgel megáldva. Ha találsz olyan részecskepárokat amik információt nem tudnak átadni ,nem hatnak egymásra akkor kettejük között lehet eltérő max terjedés "1c". Csak mindenki meg van áldva ezzel a fény=c=mindenség=1 törvényszerűséggel.

2014. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem helyesen fogalmaztam meg. Legalábbis fizikusi tanulmányaim erre engednek következtetni.


"A relativitás elmélet azt zárja ki hogy egymással kölcsönhatni tudó részecskék nem lehetnek eltérő maximális terjedési sebességgel megáldva."


Ez nem igaz. Egy elektronnak nincs maximális terjedési sebessége, matematikai nyelven szólva ennek csak szuprémuma létezik, ez a fénysebesség. A foton viszont mindig (az adott közegbeli) fénysebességgel terjed, mégis kölcsön tud hatni az elektronnal.


Egyszerűen fogalmazva: az időszerű világvonalak mindig időszerűek maradnak, a fényszerűek fényszerűek, a térszerűek pedig térszerűek. Nincs köztük átjárás. Továbbá jelenleg nem ismert térszerű világvonalon mozgó részecske (tachion), mert ha kölcsön tuna hatni a mi világunk anyagával, akkor felléphetnének a már jelzett logikai paradoxonok.

2014. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"matematikai nyelven szólva ennek csak szuprémuma létezik, ez a fénysebesség."


Igen én is ezt mondom ,tehát az elektron szuprémuma azonos a fény szuprémumával ezért kölcsön tudnak hatni.

2014. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!