ISON sebessége?

Figyelt kérdés
Az ISON elméletileg több mint 370 km/s sebességgel haladt, mikor elérte a Napközelpontját. A Naprendszer szökési sebessége (3. kozmikus sebesség) Viszont "csak" 42 km/s ha jól tudom. Az ISON viszont közel egy nagyságrenddel nagyobb sebességgel haladt "csúcsidőben". Akkor hogyhogy csak a Naprendszerünkön belüli objektumról beszél(t)ünk az ISON esetében? Ekkora sebesség már a 4. kozmikus sebességen is túl van elvileg (Tejútrendszer elhagyása). Még akkor is jóval nagyobb volt a sebessége a 3. kozmikus sebességnél, amikor a Föld pályáját keresztezte (nagyjából 65 km/s sebességgel haladt ekkor).

2013. dec. 22. 08:54
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:

"A harmadik kozmikus sebesség a Naprendszert parabolapályán elhagyó test indítási sebessége (a Föld távolságában 42,3 km/s)."

[link]

Igen fontos kitétel, hogy A FÖLD TÁVOLSÁGÁBAN.

A Nap felszínén például a szökési sebesség (amely minden esetben kisebb, mint a parabolapályához szükséges sebesség) 617,54 km/s.

[link]


Az üstökös napközelben kb. 355 km/s sebességgel haladt,

[link]

tehát semmilyen ellentmondás nincs, az üstökös nem tudja elhagyni a Naprendszert.


Pedro

2013. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

""A harmadik kozmikus sebesség a Naprendszert parabolapályán elhagyó test indítási sebessége (a Föld távolságában 42,3 km/s)."

[link]

Igen fontos kitétel, hogy A FÖLD TÁVOLSÁGÁBAN."


Pont ezért fura, hogy amikor a Föld pályáját keresztezte, akkor már bőven 60 km/s felett volt a sebessége ha jól emléxem (?).

2013. dec. 22. 11:09
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Ezt nem tudom, de szerintem nem lehetséges.

Ha a Nap közelében a szökési sebesség alatt volt, akkor a Föld pályájánál sem lehetett felette.

Legalábbis szerintem.

Hol olvastad ezt a 60-65 km/s-et? Mert ez nekem nem akar stimmelni. Szerintem ez valami téves adat lesz.

Persze az is lehet, hogy én tévedek, de nekem ez jön ki...


Pedro

2013. dec. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amikor közvetítették azon a honlapon az ISON aktuális adatait, akkor néztem, hogy ekkora sebességet írt, mikor a földpályát keresztezte. Keresgéltem tegnap neten erről adatot, de nem találtam, ezért nem vagyok biztos az adatban, de így emléxem. Lehet, hogy akkor tényleg csak én néztem el valamit.
2013. dec. 22. 12:40
 5/5 A kérdező kommentje:

42 km/s sebességgel halad most, hogy elérte a Föld pályáját. A harmadik kozmikus sebesség ebben a távolságban 42,3 km/s. Nagyon messzire fog kirepülni, a Naprendszer szélére. Valahová az Oort-felhő környékére, vagy azon is túl. Könnyes búcsú... Többé nem látjuk. Mi már biztosan nem. És nem csak azért, mert csupán egy halom por maradt belőle...


Szép útja lesz kifelé. Én szívesen cserélnék vele - úgy 40-50 év múlva :)

2013. dec. 27. 00:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!