Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászati megfigyelésben...

Csillagászati megfigyelésben valaki segítene?

Figyelt kérdés

Van egy EQ3-as mechanikás távcsövem, a problémám hogy nem tudom kezelni a mechanikát. Ha tudom, hogy holnap reggel a Mars koordinátái:

RA: 12h03m20s

D: 1°40'14''

akkor ezt a mechanikán hogy állítsam be? Lehet hogy ez bután hangzik, de sajnos ritkán van lehetőségem kipróbálni, így ha van rá valamilyen teóriám se tudom magamnak bebizonyítani, holnap meg nem kéne sokat vesződnöm vele, mert hamar feljön a Nap.


2013. dec. 7. 20:35
 1/4 anonim válasza:
Szia. Én azt ajánlom hogy ha még nem ismered annyira a mechanikát, akkor koordináták nélkül, Stellarium progi tanulmányozása után, esetleg kis térkép rajzolása után nézelődj keresőtávcsővel/nagylátószögűvel. Marsot meg tudod találni így is.
2013. dec. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem akarok semmi bántót írni, de sajnos ebből nem derül ki, mi az amit tudsz és mi az amit nem.

Csillagászati portálokon megismerkedhetsz a deklináció és a raktaszcenzió fogalmával, ha már ismered, akkor bocs.

Mindenesetre az óratengelyedet be kell állítanod a Föld forgástengelyével párhuzamosan, ezt minden esetben el kell végezned, aztán a tengelyeken beállíthatod a fokértéket, de az óratengelyen természetesen a megadott időpont az érvényes.

Mi nem világos?

2013. dec. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ismerem a koordináta-rendszert, nekem az az egyetlen problémám, hogy nem egészen úgy mozog a távcső, ahogy én azt elképzeltem, ahogy kéne neki. Ki próbálni meg csak nagyon ritkán tudom. Ezért értetlenkedek itt, de köszönöm a tanácsokat!

2013. dec. 13. 09:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát annyi még van, hogy a műszert be kell állítani, a tükröt jusztírozni, a tubust párhuzamosítani a keresővel, stb.

Aztán ha belőtted, akkor vigyázni kell rá.

Vannak apró fogások, talán egy tapasztalt amatőr segíthet, de létezik könyv is, ami a kezdő amatőrök számára rendkívül hasznos.

Az MCSE-ben, bocs, elfelejtettem a címét, de mindenféle gyakorlati és elméleti tanácsok vannak benne.

www.mcse.hu és a fórumban érdeklődj, de a könyvek között is megtalálod, rá fogsz ismerni.

2013. dec. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!