Hol találom meg azt, hogy milyen feltételekkel lehet TDK, diploma, ill. PhD munkát kiírni? ELTE TTK
TDK:
Legyél hallgató, vagy frissen végzett diplomás. Bsc, Msc, doktorandusz, mindegy. Keress egy szimpatikus oktatót, válasszatok témát, fizesd be a nevezési díjakat, és indulhatsz is. A témának önálló kutatásnak kell lennie.
Diplomamunka:
Végezd el a legtöbb tárgyat, keress egy szimpatikus oktatót, válasszatok témát. A témaválasztást a félév végéig be kell jelentenetek az erre kijelölt oktatónál. A diplomamunka ingyenes, az érte kapott kreditek nem számítanak aktív kreditnek. Államvizsga után is megírhatod, jogviszony nem kell. Nem kell önálló kutatásnak lennie.
Azért nem világos, mert őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy aki potenciális témavezető az ELTÉn, az itt kérdezi meg, hogy mi ennek a menete. :D
A témakiírásnak a menete a következő:
1) TDK: a megfelelő TDK szervezőkkel kell felvenni a kapcsolatot, és megbeszélni velük, hogy az általad ajánlott téma megfelel-e az adott TDK-hoz. Amennyibe erre lehetőséget biztosítanak, lehet hirdetni a diákok között.
2) Diploma: itt már jóval nehezebb lesz a dolog. Az időnként összeülő akkreditációs bizottsághoz kell benyújtani egyfajta pályázatot, hogy te valóban alkalmas leszel témavezetőnek. Ez egyátalán nem triviális feladat, hiszen itt az egyetem jó hírnevének megőrzése a tét... csak olyan témavezetőknek adnak lehetőséget, akik versenyképes tudással tudják a hallgatókat felvértezni.
3) PhD témavezetővé válásra, ha ezt itt kérdezed, semmi esélyed. Itt a doktori iskola bizottságánál kell pályáznod, semmi esélyed, ha nem vagy önálló kutató.
Ezekre a feltételek nem hinném, hogy bárhol le lennének fektetve, minden eset önálló elbírálás alá esik, de az adott terület működtetőitől kaphatsz felvilágosítást. (Voltam bizottsági tag új phd témavezető pályázatának elbírálásánál, a publikációs múlt, tudományos szervezeti tagság számított, az illető frissen alapított akadémiai laborjába keresett phd hallgatókat)
"Én aktív tudományos munkatárs vagyok, de nem az ELTÉ-n. De szoktak lenni külső témák is, amikor valaki az egyetemen az egyik témavezető hivatalosan, de van egy másik is, aki a témát adja."
Ezesetben nem lesz gond, fel kell venni a kapcsolatot az okatatási felelősökkel (TDK, alap, PhD képzés). Persze, hivatalosan minden külsős szakdolgozónak kell lennie egy belsős "konzulensnek", aki figyelemmel követi a szakdolgozat haladását. Ennek ugye megintcsak valamiféle minőségbiztosítás a célja. TDKnál ilyen nincs, annak jóval kevesebb a tétje. De az egyetemi ember hivatalosan nem témavezető, mert ugye nem tud túgy témát vezetni, hogy nem szakterülete az adott kérdés, és nem is vesz részt a projectben. De szerintem, ha akadémiai kutatóhelyről van szó, ennek biztosan megvan a bejáratott módja, érdemes a kollégák között körbekérdezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!