Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv.8. osztályos vagyok és...

Üdv.8. osztályos vagyok és ezt a feladatot kaptam, hogy meg kell csinálnom indoklással, de nagyon nem értem. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Csabi számítógépes programjában piros és kék színű körök váltogatják egymást. A program véletlenszerűen választ a két szín közül. Egy lépés során a képernyőn az a változás történik, hogy 3 egyforma színű körhelyett 2 másik színű kör jelenik meg. Ha kezdetben 7 piros és 5 kék kör volt a képernyőn, akkor az alábbi esetek közül melyik végeredményeket kaphatja meg néhány lépés után : 1 piros és 1 kék, 1 piros és 9 kék, 9 piros és 1kék, 2 piros?
2013. nov. 10. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első biztos, hogy nem fog megvalósulni, mivel 3 kör eltűnésével 2 másmilyen kör fog előkerülni, így az utolsó lépés előtt vagy 4 piros és -1 kék vagy -1 piros és 4 kéknek kellene lennie, ami ugye nem túl gyakori.


A második kijöhet, ha kétszer egymás után 3 pirosat vesz el, amiből 2 kéket gyárt, így 7-6=1 piros és 5+2*2=9 kék lesz.


A harmadikhoz azt kell kihasznánlnunk, hogy gyakorlatilag minden lépésnél 1-gyel csökken a körök száma, vagyis 2 lépésben kell ezt a felállást megvalósítanunk, már pedig 2 lépésből pontosan 2 piros kört nem tudunk gyártani, ezért ez az eset sem áll fenn.


Az utolsó így jöhet ki:


Az első oszlopban a piros, a másodikban a kék körök száma, az oszlopok melleti -piros vagy -kék azt jelöli, hogy melyikből vettünk le:


7 5 -kék

9 2 -piros

6 4 -piros

3 6 -piros

0 8 -kék

2 5 -kék

4 2 -piros

1 4 -kék

3 1 -piros

0 3 -kék

2 0 -a program megállt.


Remélem tudtam segíteni :)

2013. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!