Ha az angolok átállnának a jobboldali közlekedésre, rövidebb vagy hosszabb lenne egy nap? Miért?
1: Az angol közlekedés súlya elhanyagolható a Föld mozgásához képest.
2: Vizsgáljuk az angolok közlekedését Angliában:
2a: Attól, mert az angolok Angliában egy sávval odébb közlekednek, ugyan annyi utat fognak megtenni ugyan abban az irányban, mint eddig. Mivel a legtöbb angol ugyan annyit utazik A-B-ból B-be, mint vissza. Kivéve, aki meghal útközben, vagy elköltözik, illetve egyik irányba nem autóval közlekedik. + Nagy számok törvénye.
2b: Az angolok annyira konzervatívak, hogy a még konzervatív szó is angolból ered! :) Előbb fognak malacok röpködni, minthogy az angolok Angliában átálljanak jobb oldali közlekedésre.
1 és 2 -ből az jön ki, hogy a mi rendszerünkben mért napok hosszát ez nem befolyásolja. Nézzük akkor az angolok rendszerét! :)
3: Vizsgáljuk az angolok közlekedését más országokban:
3a: ha feltételezzük, hogy egy angolnak meg kell változtatni a közlekedési szokásait a feladatban említett módon, akkor azokban az országokban kell közlekednie, ahol a jobboldali közlekedés kötelező. (Nem tudom pontosan, melyik országok hogyan közlekednek, de ha jól sejtem, Japánban, Angliában van bal-oldali, a többiben jobb oldali közlekedés (JOK): Ebben nem vagyok biztos, ennek járj utána!)
Ilyenkor értelmezni kell, hogy az angoloknál milyen hosszú egy átlagos nap, és ahol azok az országok mekkorák, amikben JOK van. A nem JOK-es és JOK-es országok átlag nap hosszúságát kell figyelembe venni, mint valószínűségi változót. Kíván esemény faktor: JOK-es országok úthálózatának összes hossza összes esemény: minden ország úthálózatának összes hossz. Ebből kijön P. Ebből szerintem az jönne ki, hogy ilyen esetben hosszabb lenne egy nap az angol szempontjából.
4: Az Angliában maradt angolok tekintetében az 1-es és 2-es pont szintén fenn áll.
Nem tudom még milyen faktort lehet figyelembe venni...
Morfondíroztam és csak egy ötletem van.
Ha átállnak, a balra kis íven kanyarodás kicserélődik jobbra kis íven kanyarodásra. Ennek perdület-befolyásoló tényezője óra járásával szemben forgat, vagyis Anglia helyzetéből eredően hozzáadódna a Föld forgási sebességéhez. Ez azt jelenti, minden jobbra kanyarodás "lökne" egy kicsit a Föld forgásán, gyorsítana rajta, tehát rövidülnének a napok.
Na aki ezt ki is méri, az istenebb Chuck Norrisnál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!