Az emberi agyi aktivitás miért csak 5-15% között van? Nem tudunk többet használni?
Figyelt kérdés
Vagy ezt csak én hallottam, valójában nem így van?2008. júl. 6. 22:43
1/10 anonim válasza:
Ezt már leírtuk itt párszor, nézd vissza.
Nem igaz, csak városi legenda.
Az agyunk minden részét használjuk (persze nem mind egyszerre).
3/10 anonim válasza:
Ezt többen úgy értelmezik, hogy a tudásunknak használjuk ennyi százalékát...
4/10 anonim válasza:
Ha a tudatos gondolkodást nézzük, abban csak a szürkeállomány vesz részt, a fehér nem. Így kijöhet az 5-15%!
5/10 anonim válasza:
Ez egy régi tévhit, abból indultak ki, hogy az agyban található idegsejteknek egyszerre kb. ekkora hányada kerül ingerelt állapotba. Ettől a többi is fontos és szükséges, sőt, kell is, csak abban a pillanatban éppen nem csinál semmit. Például a gyermekkori emlékeid nem peregnek folyamatosan a szemed előtt, de ha rájuk gondolsz, felidézheted őket.
6/10 anonim válasza:
A szó klasszikus értelmében tévhit, azonban nem egy élő példa van rá, hogy az emberi agy több, mint felének elvesztése esetén is képes az agy funkciójában maradni, egyes központok helyettesíteni tudnak más funkciókat, ezáltal "teljes" feladatot lát el az agy. Ebben az értelemben (igaz a 10% igen meredek érték) mondható az, hogy az emberi agykapacitás csak bizonyos hányada van kihasználva, az agy sokkal kapacitívabb, mint amennyit valóban használunk belőle. (Itt nem inaktív részekre gondolok, hanem a terhelhetőségre. Hiszen ha "félagy" képes normális minőségű életvitelt produkálni, akkor a "maradék fél" másra hasznosítható lenne.)
7/10 anonim válasza:
Az (emberi, állati) agy nem olyan, mint egy RAM (memória). Itt kapcsolatok vannak. Ha elvész a fele, akkor EGY IDŐ MÚLVA a maradék sejtek LEHET, hogy új kapcsolatokat építenek ki, így növelik a kapacitást. Tehát az agy tudja növelni a kapacitását, ha szükséges.
8/10 anonim válasza:
Ez csak annyi, hogy az agy sokkal többre lenne képes, ha az ember megerőltetné magát!
(szerintem ez olyan, hogy ha nem lenne az ember lusta a környezetéből származó összes ingert és infot felfogni, akkor eleve kb 100szor annyit tudna meg pl. a többi emberről. de sajna senkit sem érdekel annyira egy másik ember, hogy megerőltesse az agyát... :) )
9/10 anonim válasza:
Nyilván ha edzésben tartjuk az emberi agy is fokozottabb intenzitással képes műkődni.
Jó példa erre,hogy számtalan idős ember szellemileg olyan friss,hogy sok fiatalt megszégyenitenek az agyuk működésének képességeivel!
10/10 anonim válasza:
ez csak idő kérdése ,ahogy az evolució halad ,mert most is halad úgy fejlődik az emberi agy is minél többet kell tanulnia befogadni évtizedek alatt ez a szám meg fog nőni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!