Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha hirtelen kialudna a Nap,...

Ha hirtelen kialudna a Nap, meddig maradnánk életben?

Figyelt kérdés

2013. okt. 2. 07:36
1 2
 11/19 Wadmalac ***** válasza:
100%
Nézzük az előnyét: a processzorok megkapnák az ideális hőmérsékletet.
2013. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én nem lennék ennyire optimista.


A jellemzők:

1. A fény hiánya.

Nem lenne tök sötét, mert a csillagok azért adnának némi fényt; ill. amíg működik a világítás, addig nem lenne olyan veszélyes a helyzet.

2. Hőmérséklet-csökkenés.

A nappalokhoz képest éjszakánként több fokot szokott csökkenni a hőmérséklet pár óra alatt; így ha ez folyamatosan történne, akkor nyáron még ki lehetne húzni talán egy hétig is, de télen annyi... Pár nap alatt meglenne az a -100.

A fűtéshez iszonyatosan sok gáz, szén, fa stb. kellene; a megugró kereslet és a nehezebb kitermelés miatt az árak az egekben lennének. És ezek is elfogynának rövid időn belül. Új energiaforrások? Hááát... A napenergia felejtős, ugyebár, pedig jelenleg ez a legelterjedtebb, ha jól tudom, a többi alternatív energia kevésbé. De teljesen mindegy, mert ezeknek is felszökne az ára, úgyhogy csak igen kevesen tudnák megfizetni hosszabb távon. (A világ lakosainak 70 vagy 80%-a szerintem tutira nem, és a "maradék" többsége sem sokáig.)


Az óvóhelyek kiépítése ilyen körülmények között enyhén szólva is nehézkes. És egyes emberek gátlástalan pénz- és hatalomvágyát figyelembe véve (meg a világban jelenlévő korrupciót) párszáz (vagy max. párezer) ember megszedné magát ezeken a projekteken, és vissza is élnének a monopol helyzetükkel.

És van egy olyan sanda gyanúm, hogy a levegő sem lenne ingyen, azt is csak kereskedelmi forgalomban lehetne kapni piszok drágán. (Kb. úgy képzelem el, mint ahogy a Total Recall [Emlékmás] c. filmben volt; szóval ezzel akár totális diktatúrákat is ki lehetne építeni.)


Plusz ugyebár a katasztrófák idején jellemző fosztogatások és egyéb bűncselekmények is elszaporodnának még az elején...


Na, jó, befejeztem a sápítozást.

És remélem, idén nem lesz megint "világvége", bőven elég volt tavaly. :D

2013. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Na igen, ugye nem beszéltünk a

- nyilvánvaló anarchiáról, a társadalmi és gazdasági rend széthullásáról, (nagyon gyorsan megváltozna a pénz és a különböző javak értéke)

- hatalmi versengésről, ami a túlélésről is szólna, nem csak a hatalomról,

- a valószínű polgár- és egyéb háborúkról,

- és a környezeti katasztrófákról. Állandó esőzések és havazások, viharok a megváltozott hőegyensúly miatt (Amíg az óceánok fűtő hatása érvényesül), a közlekedés nagyon gyorsan szinte lehetetlen lenne, stb.

2013. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Wadmalac ***** válasza:
Én optimistább vagyok. Már megvettem a télre a brikettet.
2013. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hát ha a vonzása is, a részletekbe nem mennék bele, de nagyon gyorsan lakható föld se lenne.

Ha csak a fénye (hője), akkor komplex anarchia az éppen optimális helyzetben lévők között. A többség beleőrülne, aztán meghalna (magától, vagy mástól). A végeredmény a totális pusztulás, mert gyorsabban zajlik, mint az ember társadalmi reakciósebessége.

A konkrét időtartamokkal nem vesződnék, a kisugárzást, hővesztést, légköri jelenségeket és hatásait modellezni azért nem könnyű. A többi meg találgatás.

2013. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hát akkor szerintem nincs más hátra, mint tényleg belekezdeni a márciusban tervezett projektünkbe; csak először saját részre kell egy-egy telket megvásárolni (vagy kisajátítani) a Holdon, a Plútón, meg még nem is tudom, miket akartunk még eladni. :D
2013. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mélyebb pincékben, metróalagutakban, barlangokban akár

hetekig is elélhetne az emberiség 1-2%-a.

2013. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A növényzet rövid úton kipusztulna, így egyrészt nem lenne mit ennünk (az állatok is kipusztulnának ez miatt nagyon hamar), másrészt megfulladnánk a széndioxidban, harmadszor súlyos D vitamin hiány lépne fel mindenkinél, negyedszer mindenki súlyos depresszióba esne a napfény hiánya miatt, ötödszörre szép lassan megfagynánk. Szóval nem lenne túl vidám a helyzet.
2013. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem fulladnánk meg, vagy legalábbis csak nagyon, nagyon, nagyon sokára. Azért a légkör rendkívül brutális oxigén mennyiséget tartalmaz - ahhoz, hogy ezt mi lecsökkentsük olyan 10-14% környékére (ahol már problémás számunkra a lélegzés) sok száz, de szerintem inkább ezer év kéne. A jelenlegi légkör oxigén mennyisége majd egy milliárd év fotoszintetizálásának az eredménye, mi emberek hírből sem használunk annyi oxigént, hogy ezt gyorsan megváltoztassuk :)


Pláne, hogy a "konkurencia" (az állatok) gyorsan kipusztulnának.


De legalább lenne mirelit hús :D

2013. okt. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!