Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történe ha egy atomnak...

Mi történe ha egy atomnak valahogy az összes elektronját elvennénk?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy ha egy atomot megfosztanánk az összes elektronjától (lehetséges-e vagy nem)

akkor mi történne?

És még az is érdekelne, hogy az összes anyag ami létezik atomokból áll?


2013. szept. 20. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor maradna az atommag. Protonok, neutronok, esetleg némi elemi részecskék.

Nem atomokból áll az összes anyag. Vannak elemi részecskék, amelyek az atomnál kisebbek, de az is anyag. Az elemi részecskék folyamatosan alakulnak egymásba, egyesek ütközésekor más elemi részecskék és energia keletkezik, máskor pedig bizonyos mennyiségű energia felhasználásával új részecskék keletkeznek. A stabil (nagyon hosszú ideig azonos szerkezetű építőkövei az atomok.

2013. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elektronok nélküli atom tulajdonképpen egy rakás proton és neutron, a számuk attól függ, hogy milyen atomot fosztottál meg az elektronoktól.

És nem, nem minden anyag áll atomokból.Azt mondják, hogy az univerzum nagyjából egy negyede atomos anyagból épül, a maradék túlnyomó része az úgynevezett sötét anyag,A neve arra utal, hogy egyrészt nem látjuk, az általa kifejtett erők alapján érzékeljük, másrészt pedig szinte semmit sem tudunk róla.

2013. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos hőmérséklet fölött az elektronok maguktól is szétrepülnek (sorban, ahogy emelkedik a hőmérséklet), úgyhogy ott már nincs is másféle anyag, csak ilyen. Ionnak nevezik.
2013. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Plazmának nevezzük az ionizált gázt.

[link]

2013. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előzők jól írják.


Azon túl még kérdezted azt is hogy lehetséges-e?Igen,ionizációval működnek például a neon lámpák is,csak itt az atomtörzs elektronok nagyrésze megmarad.De ha ipari mennyiségű energiát tudnánk felhasználni valami nagyon spec lámpánál,akkor szerintem a neonhoz hasonló rendszámú elemeket teljese le tudnánk csupaszítani,hogy konyhanyelven szóljak.


Különben a természetben ez sokkal jobban látható (akár csak a legtöbb folyamat).A csillagoknál például az egész elektronfelhő eltűnik az atom körül,így a csillag csupán szabad elektronokból és ionizált (többszörösen) atommagokból épül fel.De ez olyan nagy mértékű,hogy még a legnagyobb elektronvonzó készségű elemek se tudnak elektronhoz jutni.Például a fluor,ami a legnagyobb elektronnegativitással rendelkezik,se képes a csillagokban uralkodó hőmérsékleten elektronokat felvenni.


(figyelem:csillagok alatt nem minden csillag értendő.Az olyan elemek mint a fluor csak a nagy tömegű csillagokban keletkeznek,2 naptömeg környékén,nem pedig a mi Napunkhoz hasonló csillagokban)

2013. szept. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 24. 18:45

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!