Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a neve és milyen messze...

Mi a neve és milyen messze van a legtávolabbi galaxis?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem a hubble teleszkóp 3 hónapig fókuszált a nagy semmire amikor meglátta az évmilliárdokkal ezelőtti galaxisokat melyeknek nem spirál formájuk van.

2013. szept. 18. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Google a barátod.

2013. szept. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
A világűrben sehol sincs "nagy semmi" Bárhová nézel, látni fogsz valamit - ha mást nem, hát az ősrobbanás utófényét, kozmikus háttérsugárzás formájában, ami mindent kitölt :)
2013. szept. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 güris válasza:
0%
Ha az ősrobbanás után,0.5 fénysebességgel távolodtunk mi az egyik irányba,az a bizonyos legtávolabbi galaxis ugyanennyivel a másik irányba,és a köztünk lévő távolság kiadja azt a kb 13 milliád fénynyévet.De az ősrobbanás középpontja,az milyen messze lehet tőlünk?Biztos hogy az a legtávolabbi?Vagy csak addig látunk el.
2015. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"De az ősrobbanás középpontja,az milyen messze lehet tőlünk?"


Nem határozható meg. Világunk relatív, a Föld éppannyira nevezhető a középpontjának, mint az Androméda vagy akár a legtávolabbi galaxis. Ha megnézel egy tőlünk mondjuk 5mrd fényévre lévő galaxist, akkor azt látod, hogy x mértékű vöröseltolódást szenved a hozzánk érkező fénye. Bármelyik irányban is nézel, az 5mrd fényév távolságra lévő objektumok fénye mind nagyjából ugyanakkora vöröseltolódást szenved el. Azonban ha ezen 5mrd fényév távolságra lévő galaxis egyik bolygójáról néznél körül, akkor a Föld is, és az átellenes irányban ugyancsak 5mrd (tőlünk 10mrd) fényév távolságban lévő objektumok fénye is pontosan ugyanekkora vöröseltolódást szenved. Ebből viszont az következik, hogy a Föld pontosan ugyanakkora joggal nevezhető a Nagy Bumm középpontjának, mint a tőlünk 5mrd vagy 10mrd fényév távolságban lévő objektumok. De akkor melyik? Egyik se, és mindegyik egyszerre. Egyik sem kitüntetett pont ilyen értelemben az univerzumban, nem meghatározható meg a Nagy Bumm középpontja.

2015. ápr. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 güris válasza:
Az igazság az,hogy nem is a nagy bumm képzeletbeli középpontja érdekel,hanem az, hogy mennyi idő kellett ahhoz,hogy egy objektum ebbe a felfoghatatlanul nagy távolságba eljusson.Akkor az onnan észlelt fiatal galaxisok is olyan ,úgymond öregedő állapotban vannak,mint a mi galaxsiksunk.Bár ez a fiatal fény is majdnem 13 mrd évvel ezelőtt indult el felénk,de hogy került olyan gyorsan,olyan messze,ha nem fénysebességgel távolodunk egymástól.A nagy bumm elején,a még ki nem alakult fizikai törvények tették lehetővé egy darabig ezt a szupergyors felfúvódást,vagy valami paradoxszon van a dologban?Hisz minden egyszerre keletkezett,egyformán öreg,de mi mégis a világegyetem csecsemőkori arcát nézegetjük.
2015. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a hubble teleszkóp 3 hónapig fókuszált a nagy semmire"


Több ilyen felvétel is volt, de egyik sem tartott 3 hónapig. :))


[link]

[link]

2015. ápr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 güris válasza:
500 órán keresztül nézte az égbólt egy picike pontját,pislogás nélkül.
2015. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!