Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a poltergeist?

Mi az a poltergeist?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
kopogó szellem jelenség
2009. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Okes, ezt en is tudom.

De az micsoda?

(Bocsi ay ekezetek miatt, de angol billntyuzetet hasynalok)

2009. nov. 4. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Őrületbe akar kergetni, az a célja.
2009. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én nem vagyok biztos benne hogy az a célja hogy őrületbe kergessen, szerintem sokkal inkább kapcsolatba akar lépni az emberrel.

Mivel nem látod, nem hallod, elég kevés eszköze van.


Persze az is lehet hogy csak egy teljesen spontán dolog. Úgy értem hogy lehet hogy csak volt ott valaki aki egész életében "kopogott" valamiért, valami olyasmiért ami nagyon fontos volt neki. Ez a rezgés ( rezgés az összes érzelem, és akarat is) maradt meg pl adott tárgyhoz vagy helyhez vagy akár eseményhez kötődve.

2009. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Félreértitek.

A "kopogó szellem" nem a szó szerinti értelemben vett szellem.

Ez egy természeti jelenség.

Azt meg sem kérdezem, hogy mi okozza, mert senki sem tudja a választ, de azért ha van ötletetek, véleményetek, akkor azt szívesen veszem.

A fő kérdésem inkább az, hogy mit "csinál". Honnan tudod, hogy az, ami a házadban van, az egy poltergeist és nem valami teljesen más? Mik az "azonosítójegyei"?

2009. nov. 5. 15:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

:) Hát az hogy mi az a szellem és mi az a természetfeletti jelenség már önmagában érdekes kérdéseket vet fel.


Minden rezgés. a könyvnek is van rezgése és neked is.A lelekednek, a gondolataidnak és érzéseidnek. Ezeket a rezgéseket képesek átvenni dolgok, pl a szobád, ezért olyan a szobád mint amilyen te vagy. (gondolj itt a hangulatára, az első benyomásra mikor belép valaki (aki hasonkó hozzád annak tetszik, aji nem annak nem...)


Tehát, ha van valami nagyon erős rezgés(érzés, hangulat, érzelem (pl erőszakos halál, vagy akár extázis) azt is átvesz egy hely. Olyan lesz a hangulata, ( lásd pl bemenni egy vágóhídra, vagy egy fiatal pár hálószobájába melyik tölt el jobb érzéssel :)? ).


Áttérve a konkrét kérdésedre.

Szerintem nem lehet ezt így általánosítani. pl elkezd pattogni egy bútorod, vagy akármid. Miért van fizikailag? Mert hőtágulást szenved, és a rostok súrlódnak egymással, ahogy a méretük ( bár szemmel láthatatlan mértékben) változik.

DE hogy miért változik a hőmérséklete mikor te nem veszel észre semmit?? Na ez már más kérdés. Lehet hogy pont "fellángolt" újra valami régi rezgés ami ottmaradt.Ezt csak utánajárással, és ami nagyon fontos Érzéssel lehet megfogni, nincsen konkrét határozókulcs mint a parti sáshoz.

2009. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy pl. tárgyakat dobál, kaparászó, doboló hangot ad, szurkál, karmol, összefirkála a falat ilyesmik. Van egy könyvem vhol ilyen természetfeletti jelenségekkel, abban voltak ilyesmik. Szóval nem látod, nem jelenik meg, csak hangokat ad ki, esetleg bántalmaz stb..
2009. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És mi okozza?

Mert, mint mondtam, ez egy természeti jelenség

2009. nov. 9. 18:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Sajnálom, de sajna ezt még csak ilyen természetfeletti dologként hallottam:)
2009. nov. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
természetesen a szellem okozza,nem természet jelenség,a tudósok sem tudják megmondani, ha neked jobban tetszik,hívjuk természetfeletti jelenségnek.
2009. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!