Intelligenciája van a világegyetemnek?
A gyümölcs táplál minket, vagy a gyümölcsfa? A Földön élünk, avagy a Föld él mi általunk? A válasz egyértelmű. És akkor itt a következő kérdés: Vajon mi vagyunk az intelligens lények, avagy önmaga a világegyetem. A végkövetkeztetésem az, hogy mivel a kozmosz hozott létre minket és a tudatunkat is, így önmaga a kozmosz lett intelligens, hiszen a világegyetem a gyümölcsfa és mi vagyunk a gyümölcse.
Ilyen hüleségekre gondolok.
"és az általunk életnek nevezett dolog a parazitáinak összessége. "
Ezzel az a gond, hogy a parazita kívülről szállja meg a gazdatestet, de a Föld és a bioszféra egy és ugyanaz. Éppen ezt akarom mondani, vagyis mi és a Föld ugyanaz. Ha azt mondom tudatunk van, akkor nem mondhatom azt, hogy a Földnek nincs, hiszen minden amik vagyunk az a Földből "gyökeredzett" Nem az almafát táplálja a Föld. Az almafa maga a Föld egy megnyilvánulása. Ez egyértelmű.
#11:
Hát ha az élet légkört befolyásoló és valóban ebből a szempontból jelentős hatásától eltekintek, a földgolyó méretéhez képest az élet egy jelentéktelen penészréteg a felszínen. :)
"Ezzel az a gond, hogy a parazita kívülről szállja meg a gazdatestet, de a Föld és a bioszféra egy és ugyanaz."
Ezzel meg az a gond, hogy a mai napig nincs egyértelműen eldöntve, hogy az élet itt keletkezett-e a Földön, vagy más bolygóról került ide a csírája (pánspermia). Esetleg mindkettő, de utóbbi volt az erősebb, alkalmazkodóbb.
"Éppen ezt akarom mondani, vagyis mi és a Föld ugyanaz."
Szerintem nem: A Föld nagyon jól megvan (megvolt) ember (bioszféra) nélkül is, míg az ember (bioszféra) nem létezhet Föld nélkül. Részét képezi, mert belőle lett, de ez nem azt jelenti, hogy ugyanaz lenne. A kutya sem ugyanaz, mint a bolhái.
Relativitáselmélet és szuperfolyékony vákuum (Avagy a bölcselet alkonya) - Gazdag László
Ismeri valaki esetleg ezt a művet? Marhára érdekes, a kölcsönhatásokat hirodinamikai modellel próbálja leírni. Aminek az a lényege, hogy feltételezi az éter (szuperfolyékony vákuum) létezését. Amúgy tényleg érdekes elmélet már tudományos szempontból is. A könyvben nagyon szépen le van vezetve az egész.
A könyv végén van egy kis filozofálgatás. Hát, hogy is mondjam egy kicsit tovább gondolja a dolgot, mint ahogy talán kellene, de egyébként az elméletéből logikusan következik ez a feltételezés, ami kapcsolódik a kérdéshez.
Itt egy kis idézet:
"László Ervin a Kozmikus kapcsolatokban fölveti annak lehetőségét, hogy az értelmes lények halál után visszamaradó tudata, lelke összeállhat egy nagy kozmikus tudattá, vagyis a vákuumkontinuum világot átfogó megismerő (ön)tudatává.
László Ervin azzal a problémával is foglalkozik, hogy mi lesz, ha világegyetemünk oszcillál, tehát folytonosan kitágul és összehúzódik? Úgy gondolja, hogy a szuperfolyékony vákuumban (pszí-mezőben), akkor is ottmarad világunk kvantumvákuum lenyomata, és talán a következő ősrobbanáskor ez a visszamaradt tudat már tökéletesített teremtést hajt végre. És így megy ez a végtelen idők óta, és tart a végtelenségig."
"Ezzel meg az a gond, hogy a mai napig nincs egyértelműen eldöntve, hogy az élet itt keletkezett-e a Földön, vagy más bolygóról került ide"
Ezzel pedig az a gond, hogy csak elodázza a választ, hiszen azon a bolygón is valahogy történt az élet kialakulása.
"Részét képezi, mert belőle lett, de ez nem azt jelenti, hogy ugyanaz lenne. A kutya sem ugyanaz, mint a bolhái.
"
Teljesen logika nélküli a mondatod.
Adat:
1. Az ember a Földből lett
2. A Bolha nem a kutyából lett
konklúzió: olyan két példát hasonlítasz egymáshoz amelyek nem azonos tulajdonságokkal rendelkeznek, tehát a következtetésed irreleváns.
Még egy kis idézet az előző hozzászólásomhoz:
“Neumann János kiszámította, hogy életünk során kb. 10 20 bitnyi információ halmozódikföl agyunk terében. Ma már azt is tudjuk, hogy semmilyen oda bekerült információ nem törlődik, csupán egyre nehezebb előhívni a kevésbé használt információkat. A legújabb kutatások szerint nem is passzív felejtésről van szó, hanem az agy nagyon is tudatos szelekciós mechanizmusairól. Például a kellemetlen emlékeket az agy igyekszik kevésbé hozzáférhető „rekeszekben” elhelyezni.
Érdekes pszichológiai tény, hogy a nők a szülés fájdalmas, kellemetlen részleteire nem igen emlékeznek, csak „a szépre”. Ha ez nem így lenne, a nők sokkal kevesebb gyermeket szültek volna, kipusztult volna az emberiség.
Az 1300 cm3 -nyi agyvelő terében 10 20 bitnyi információt semmilyen kémiai, biokémiai, biofizikai folyamattal sem tudjuk modellezni, még csak megközelítően sem. A László Ervintől származó gondolat viszont magyarázatot adhat erre az elképesztő információsűrűségre: ha a kvantumvákuum szubatomi, elemi részecskéihez kötjük az információ egységét (egy bit), akkor már magyarázható ez a bitsűrűség!
Nézzük ennek egy dinamizáltabb, konkrétabb változatát!
A szuperfolyékony hélium kísérleti vizsgálatáról megjelent Russel J. Donelly cikke a Scientific American magyar változatának, a Tudománynak az 1989/1. számában. Donelly a 2,17 Kelvin fok alá hűtött héliumfolyadékban szubatomi méretű, 0,9 nanométer átmérőjű kvantált örvényeket mutatott ki. Ez azt jelenti, hogy a parányi örvénymag körül keringő héliumatomok pályasugara kvantált:
“képlet - bocsi ezt nem tudom bemásolni”
Ez ugyanaz a képlet, amit Bohr írt föl 1913-ban az elektron pályasebességére az atommag körül.
Ha a héliumatom impulzusmomentumát írjuk föl, megint a Bohr-szabályt kapjuk vissza:
“megint egy képlet”
Az örvények a héliumban végtelen ideig fönnmaradnak, ha egyszer létrejöttek, és biztosítjuk a 2,17 K fok alatti hőmérsékletet, ugyanis a szuperfolyékony héliumban a héliumatomok között nincs kölcsönhatás, nincs impulzus átadás ütközés révén (nincs energiadisszipáció).
Azt is sikerült megfigyelni, hogy a parányi örvények a végüknél összekapcsolódhatnak, és bonyolult örvényalakzatokat hozhatnak létre.
A mikrovilágban van egy fontos tulajdonsága a részecskéknek: ha forognak, tehát spinjük (kvantált saját impulzusmomentumuk) van, akkor rendelkeznek mágneses momentummal, akkor is, ha elektromosan semlegesek.
Például a neutron elektromosan semleges, és mégis rendelkezik mágneses momentummal, vagyis parányi mágnesként viselkedik.
A számítógépek memóriáiban mi hordozza az információt? Parányi mágneses mezők! Ezek ugyan parányiak, de végtelenül hatalmasak a szubatomi, elemi
részecskék mágneses mezőihez képest.
Vajon a szuperfolyékony héliumban keletkező szubatomi méretű, kvantált örvények nem hordoznak mágneses momentumot? Jó lenne ezt kísérletileg kimutatni!
Egy ilyen kvantált örvény = egy bit információ! Ha a vákuumkontinuum szuperfolyékony, nem keletkezhetnek benne ilyen típusú kvantált örvények? Ha igen, akkor gondoljuk meg, hogy ezek nagyságrendekkel parányibbak, mint az atomos szerveződési szinten a szuperfolyékony héliumban kialakult kvantált örvények.
Tegyük föl a kérdést: mi van, ha agyunk terében ilyen kvantált szubatomi örvénymágnesek hordozzák az információt? Vagyis nem agyunk statikus lenyomata a lélek a vákuumban, hanem egy dinamikus képződmény, parányi
örvények milliárdjainak rendezett összessége!
Mivel a vákuum szuperfolyékony, a benne képződött örvények örökké (!) fennmaradnak!
Halálunk után leválhat a lélek a testről, az agyról, és önálló létbe kezdhet?”
#17 és #18:
ez politikusi módszer, szövegösszefüggésből szedegettél ki töredékeket, amelyeknek a mondanivaló lényege szempontjából semmi szerepe, aztán ezt cáfolatnak nevezed. Nem jó, nem jó. Nem cáfoltál meg semmit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!