Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet csinálni szénsavas...

Lehet csinálni szénsavas tejet? A CO2 vagy a H2CO3 nem lép reakcióba a laktózzal? Elég nagy hozzá a tej víztartalma? Szódásszifonnal meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Ha létezik, szívesen megkóstolnám. Vslódzínű, hogy nem megy, ugyanis a boltokban biztos találkoztam volna már vele, amilyen ízesíttésű italokat kapni lehet...
2009. okt. 30. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tej víztartalma elég lenne, a laktóz egy cukor, ezért nem lépne vele reakcióba, viszont a sav kicsapja a fehérjét. Pont úgy, mint amikor megsavanyodik a tej.
2009. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fehérjék miatt nem menne? Ennyi az egész?
2009. okt. 30. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
2009. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Savat teszel a tejbe. Ekkor a fehérjék kicsapódnak, a tej megalszik.
2009. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Épp ezért van az, hogy a habszifonba más patron kellett, mint a szódásszifonba. A szódásba szén-dioxidos, a tejszínbe meg dinitrogén-oxidos. A szén-dioxid megsavanyította volna a tejszínt is.

Szóval szénsavas tejet nem fogsz tudni csinálni, legfeljebb ha szénsav helyett más anyaggal próbálkozol (ha a buborékos ital a cél). Nem tudom, az említett dinitrogén-oxid mennyire jó erre...

2009. nov. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Ja és a tejszínhabot habszifonban kellett csinálni, nem szódásszifonban. Nem tudom, ennek van-e valami lényegi jelentősége, vagy pusztán praktikus okokból volt-e így?
2009. nov. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aludttej marad? vagy mi?
2009. dec. 28. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!