Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van-e arra valamilyen bizonyít...

Van-e arra valamilyen bizonyíték, hogy 65 millió évvel ezelőtt tényleg meteorit csapódott a Földbe?

Figyelt kérdés
Pl. nem kellene valahol meglennie a becsapódás nyomának? Még akkor is, ha az a víz alatt van.
2009. okt. 24. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

De, meg is van a kráter. Az egyik feltételezés szerint a mai Mexikó területén lévő Chicxulub kráter (gyakorlatilag fél Mexikó keleti partvidéke az egyik esélyes. Erről itt olvashatsz: [link]


épp a héten publikált eredmények szerint viszont Indiánál van a kráter:

[link]


Egyébként további bizonyítékokról itt olvashatsz:

[link]

2009. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A Wikipedia nem túl megbízható forrás, de valóban, a hivatalos álláspont szerint a 65 millió éve becsapódott meteor krátere ma félig a Yucatán-félszigeten, félig pedig mellette a Mexikói-öböl fenekén van.

Amúgy bizonyíték még, hogy a Földön több helyen találtak 65 millió éves rétegekben irrídiumot, ami pedig nincs a Földön. Csak meteorbecsapódással érkezhetett. És ha ennyi helyen és ilyen sok van, az vagy több meteor becsapódását jelzi az adott időben, vagy egy olyan nagyét, aminek a becsapódása szétlöki a meteor anyagát az egész bolygó felszínén.

2009. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak hogy pontosítsak, a már becsapódott METEOR-t nevezzük meteorit-nak.

Széles körben elfogadott az az elmélet, miszerint a dinoszauruszok kipusztulását közvetett módon egy hatalmas meteor okozta, amely a mexikói Yucatán-félszigetbe csapódott be 65 millió éve, de a legfrissebb elmélet az, hogy ennél egy sokkal nagyobb, India partjainál becsapódott meteornak tulajdonítható a dinók eltűnése. Ugyanis a Yucatan-félszigetbe csapodó meteor átmérője mindössze "csak" 10 km volt, ami önmagában nem magyarázná a dinoszauruszok kihalását, a becsapódás indukálta szupervulkanizmus pedíg önmagában még nem lehet elég magyarázat. A meteor ami Indiában csapódott be kb 40 km átmérőjű lehetett, és ez hozta létre az 500 km széles Síva medencét (bár ezt geológiai mérések még egyelőre nem támasztják alá), valamint ez adta meg a "kegyelemdöfést" az eddíg még életben maradt fajoknak.

2009. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!