Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tárolja az agy az...

Hogyan tárolja az agy az információt? Valami bináris rendszer szerint, esetleg máshogy?

Figyelt kérdés
Bináris rendszerként gondolom úgy működhetne, hogy egyik idegsejtben van potenciál, az az 1-es, a másikban nincs, az a 0 és sok ilyen idegsejt együtt már kódot tud kirakni, ami egy lehetőség az információtárolásra. Így raktározza az agy az információt vagy máshogy?

2013. júl. 30. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen máshogy. Az agynál nincs kötött mintázat.


Amikor tanulsz valami újat, akkor létrejön egy idegpálya kapcsolat az idegsejtek között. Adott tapasztalat hatására végigfut ezen a pályán egy ingerület - ekkor létrejön az emlék. Később, ha felidézed ezt az emléket, akkor ugyanezen a pályán végigfut az ingerület - ekkor ugyanazt az érzetet kelti, mint amikor megtörtént az esemény.


Azonban, ez teljesen egyéni, mondhatni véletlenszerű, hogy valójában hol kapcsolódnak az idegsejtek. Sőt, hogy igazán érdekes legyen: amikor egy adott érzetet érzel, akkor aktiválódnak az adott idegpályák - így lehet az, hogy pl egy illat emlékek hadát hozza elő, holott valójában akár nincs is értelmes kapcsolat sem az adott esemény között :)

2013. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagyis úgy tárol információt, hogy alapból nincs az idegsejtek között kapcsolat, valamilyen információszerzés hatására létrejön egy kapcsolat bizonyos idegsejtek között, és amikor később azt az információt vesszük elő, ez az idegpálya aktiválódik?
2013. júl. 30. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért nem egészen. Tanulás hatására kialakulhatnak új idegpályák is, de a már meglévő idegpályák is tárolhatnak új információkat úgy, hogy az idegpálya és az idegsejt közti kapcsolat megerősödik vagy meggyengül. Ez kb annyit jelent, hogy ha egy ingerület érkezik az idegpályán, akkor az nagyobb vagy kisebb eséllyel aktiválja az idegsejtet, mint korábban.


Szóval ez az egész igazából modellezhető egy mátrixszal, ahol a mátrix elemei két-két idegsejt közti kapcsolat erősségét jellemzik. Tanuláskor ezek az értékek változnak.

2013. júl. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előbb leírt módszer a hosszú távú tárolás.

Rövid távon pedig idegsejtekből álló körben kering az információ (7 db. ilyen van egy átlagembernek).

2013. júl. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
13%
A jelen tudomány még úgy tudja, hogy az agy tárolja, de ez nem így van. Az információ a lélekben tárolódik. Az emberi lélek 1 mikron átmérőjű, és a talamusban kapcsolódik az agyhoz. A tárolóképessége kb 5200 emberi élet teljes információtartalma.
2013. júl. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
:-) a mai tudomány szerint hogyan magyarázzuk azt az esetet, hogy fejsérülés után magához térve a magyar sérült egy 100 évvel ezelőtti török dialektust használ, egy szót sem tud magyarul?
2013. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
31%

Az agy tárolási módszere egy analóg-bináris vegyes, rendkívül bonyolult rendszer, amiben az idegi jelek mellett biokémiai összetevők is vannak.

Eléggé gyerekcipőben járunk a megismerésében.

Az sem kizárt, hogy maga az agy nem is tárolja az adatokat, csupán egy FAT-tábla, ami a negyedik térdimenzióban lévő tárkapacitásra mutat. Persze ez sem több bizonyítatlan hipotézisnél, viszont jó magyarázatot adna a telepátiára és egyéb érzékfeletti jelenségre.

2013. júl. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minél kevesebb a tényleges információ, annál szabadabban szárnyalhat a fantázia. És nem áll rendelkezésre tapasztalat a cáfolat elvégzésére. Pedig minden idegszálunkkal tiltakozunk ellene. Legalábbis a józanabbak.


Szóval bizonyos nagyvonalú magyarázatot kaphatsz. Ha ez kevés, várnod kell még. Információ tárolódhat például úgy is, hogy egyes kémiai kötéseknek más a térbeli szerkezetük (maga a kötés kémiai szinten azonos). Itt már sok határtudomány együttműködése szükséges a tényleges működés megállapításához.

2013. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2013. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!