Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tudok szagokat és...

Miért nem tudok szagokat és ízeket felidézni?

Figyelt kérdés
Ha eszembe jut egy ember,akit ismerek, látom magam előtt az arcát, ugyanígy, egy ismert dalt is hallok magamban, ha rá gondolok. Miért nem működik ez az illatokkal és az ízekkel? Mi a különbség az különböző agyterületek működésében, ami megakadályozza, hogy ha pl. a benzin felidézésénél érezzem is a benzinszagot?
2013. júl. 15. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Én fel tudom idézni a szagokat is. Például ha a salakmotorversenyekre gondolok, amiken nézőként részt vettem, akkor az elégetett üzemanyag "szúrós" szagát szinte az orromban érzem. Ízekkel is ugyanígy van. Például télen fel tudom idézni a friss, fáról szedett cseresznye ízét, majdhogynem érezve, mintha a számban lenne.
2013. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tanulható egy szintig,de adottság is kell. Talán azzal függ össze,hogy mikor tervezünk valamit,akkor mire van inkább szükség. Aki parfümökkel foglalkozik,annak jobban kifejlődik a szagmemóriája stb..
2013. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de nekem pár éve tanárom azt mondta, hogy ezeket a legnehezebb felidézni. Főleg az ízeket. Bár így józan parasztiésszel végig gondolva, a szaglás, és az ízlelés, nem olyan fontos mint a hallás és a látás, és lehetséges hogy nagyobb hely van az agyban ezen érzékeknek. A kutyának fontos a szaglás, nekik biztosan jobban megy,de az emernek a túléléshez sokkal kevésbé kell ez a kettő érzék. :) Bocsi, ha hülyeséget írtam! :D
2013. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!