A Világürben milyen ellenállások hatnak a testekre! Vannak olyan részek ahol semilyen ellenállásba nem ütközik egy test?
Elméleteim szerint vannak zónák ahol semilyen ellenálásba nem ütközik egy test sem !
Véleményem szerint a légüres térben az egyenlő gyorsulás addig hat még ellenhatásba nem ütközik!
Azt szeretném megtudni mekkora mértékű lehet és meddig tarthat ez a gyorsulás!
Látom nem érted..
Gondolom tanultál már vektorgeometriát, elmagyarázom azzal.
Adott egy 2 dimenziós koordináta-rendszer egy felvett AB vektorral mondjuk 0,0-ból 1,1-be.
A világűrben, köszönhetően a vákuumnak, a testek nagyjából ellenállás nélkül végezhetnek egyenes vonalú egyenletes mozgást (A testek természetes állapota, rémlik?). Szóval, hogyha ENERGIÁT fektetsz egy másodpercre a tárgy meglökésére, elindul a pályáján, ergo, a vektort lineárisan eltolod, szóval a pozíciója folyamatosan változik x,y +1 irányába, DE a vektor hossza ettől még nem fog megnőni! Ugyan úgy egységnyi hosszúsággal fog rendelkezni, de ahhoz, hogy megnöveld (gyorsítsd) energiát kéne belefektetned, ahhoz viszont energiaforrás szükségeltetik.
Amúgy a testnek nem a tömege nő meg c-t megközelítve, hanem az energiája, ez egy nagyon régi és elterjedt tévedés.
Értem amit írtok!
Én igazából arra lennék kíváncsi:
- Ha a világürben nincsen ellenálás(márpedig én úgytudom ha egy követ eldobunk a világürben ,akkor addig mozog egyenletes sebességgel amég valami meg nem állítja!)Magyarúl nincsen ellenerő!
Márpedig ha nincsen ellenerő ,akkor elméletben addig lehet gyorsítani egy testet amég van hozzá elég energiánk?
Még valami:
Valahol azt olvastam hogy a gravitáció egyenlő az elektromágneses erővel!
Akkor végülis az egész univerzumban az elektromágneses terek és pályák tartják az égitesteket pályályukon?
Ha ez így igaz akkor az egéssz univerzum egy elektromágneses stráda,ahol a különbözű erőségű pályákon mozognak a testek!
Gondolom ahhoz hogy egy test(keringési)mágneses pályát váltson,energia szükséges jelen ismeretünk szerint!
De mi van akkor ha elég lenne a test mágneses terét megemelni ahhoz hogy pályát váltson!
Mondjuk úgy ,lehetséges hogy a naprendszeren belül a különböző bolygók elektromágneses pályálya(keringési pályálya) Különböző erősségű lehet!
Akkor elég lenne csak a test elektromágneses terét ráhangolni a kívánt pályára a váltáshoz,ami lényegesen kevesebb energia ráfordításával lehetséges lenne!
Ha ez így igaz akkor biztosan vannak úgymond szuperstrádák
is! ezek a részek kívül esnek a bolygók és naprendszerek elektromágneses terén,persze sokkal nagyobb elektromágneses pálya!
Úgymond galaxisok pályálya!
Gondolom itt lenne lehetséges a Galaxisok közötti utazás!
Lehet hogy furán hangzik és ellenkezik sok fizikai törvényünkel de ha ez igaz akkor a fénysebesség elérése nem akadály!
Mert mint tudjuk az elektromágneses erő tart össze minden anyagot!
annélkül szétesne minden!
Az anyagok úgy viselkednek ahogyan az elektromágneses erő hat rájuk!
Az elektromágneses mozgatás és utazás lehet a csillagközi utazás megoldása!
üdv.
Hu, ennyi zagyvaságot én is rég láttam, de megpróbálok válaszolni :D
Az első pont (nagyrészt) igaz. A világűrben nincs ellenállás (ez ide mondjuk egy hülye szó) - tehát a kezdeti lendületét nem veszíti el a test. Csak ez azért nagy léptékben nem igaz :) Egyrészt, a világűr nagyon ritka anyagban, de van benne. Nagy sebességnél már egészen sok (földi körülményhez képest ez persze tökéletes vákuum, de azért vannak ütközések). Ez ugyanúgy lassító tényező, mind a Földön a légkör. Mész-mész, és lassulsz. Nagyon lassan, de fékeződni fogsz.
És igen, addig gyorsítod a testet, amíg van energiád. De ehhez nem kell a világűrbe menned, a Földön is így van - egy repülőt addig gyorsítasz, amíg van energiád. Csak ügye a Földön a légkör egyre nagyobb ellenállást fejt ki, így a gyorsítás egy idő után azért lehetetlen, mert minden anyag elolvad a levegő összepréselődéséből keletkező hőben :)
A világűrben a gyorsítás ugyanúgy energia kérdése. A tömegnek van tehetetlensége, ami miatt ő ugyanazzal a sebességgel, ugyanabba az irányba menne, ameddig csak tud. Ahhoz, hogy ebből az állapotból kimozdítsd (gyorsítsd) energia kell. És, ahogy gyorsulsz, beüt a relativisztikus tényező - ugyanis ahogy egyre gyorsabb lesz (számottevő százaléka a fénysebességnek) egyre érezhetőbben, sőt, egyre gyorsabban növekszik a TÖMEGE. Tehát hiába gyorsítod ugyanannyi energiával, egyre lassabban és lassabban gyorsul. Tehát, ha lenne egy örökmozgód, ami folyamatosan lead x energiamennyiséget, azzal nagyon-nagyon-nagyon megközelíthetnéd a fénysebességet. De nem azonnal! Energiától függő idő alatt, de amennyiben az energiád nem irtózatosan nagy, ez az idő nagyon-nagyon sok év lenne. El azonban sohasem érheted így - a fénysebesség eléréséhez végtelen energia kell. Véges energiát bármennyit összegezhetsz, az eredmény véges marad. Így a terved bukott - sosem gyorsulhatsz fénysebességre szabványos gyorsítással.
A gravitáció nem mágneses, és nem elektromos erő. A gravitáció gravitációs erő. Innentől kezdve a mondanivalód maradéka hülyeség, mivel a valósághoz semmi köze. B kategóriás sci-fi regényt írhatsz (már sokan megtették) egy ilyen ötletre alapozva, de a valósághoz semmi közöd nem lesz :)
És, fogadj meg egy jó tanácsot - amikor magad is látod, hogy az ötleted ellenkezik egy rakat fizikai törvénnyel, akkor legyél nagyon-nagyon szkeptikus, és gondold át még 30-40-szer, mert eléggé nagy esély van rá, hogy az ötleted nem jó ötlet, hanem egyszerűen: hülyeség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!