Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Világürben milyen ellenállás...

A Világürben milyen ellenállások hatnak a testekre! Vannak olyan részek ahol semilyen ellenállásba nem ütközik egy test?

Figyelt kérdés

Elméleteim szerint vannak zónák ahol semilyen ellenálásba nem ütközik egy test sem !

Véleményem szerint a légüres térben az egyenlő gyorsulás addig hat még ellenhatásba nem ütközik!

Azt szeretném megtudni mekkora mértékű lehet és meddig tarthat ez a gyorsulás!



2013. júl. 15. 15:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

"az egyenlő gyorsulás addig hat még ellenhatásba nem ütközik"

Ezt a modatot kifejtenéd?

2013. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

"Elméleteim szerint vannak zónák ahol semilyen ellenálásba nem ütközik egy test sem !"


OMG ha ez az elméleted helyesnek bizonyul, akkor akár a HOLDRA is eljuthatunk!!! Vagy fellőhetünk kis kommunikációs "mű-holdakat" amik a föld körül keringve gyors kommunikációt biztosíthatnának, és nem is kellene utántölteni őket üzemanyaggal, hisz nem volna ami lelassítaná a keringésüket!

2013. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy valami gyorsuljon, folyamatos erőhatás szükséges. Ha egy bizonyos ideig gyorsítod, mondjuk hajtóművel, akkor az üzemanyag elfogyása után a sebessége állandó lesz. Ha gravitációval gyorsítod, mindaddig gyorsul, míg bele nem csapódik abba a dologba, ami a gravitációs teret létrehozza.


Nem tudom mire gondolsz az egyforma gyorsulás alatt, de ha ilyen lenne, akkor fénysebesség közeli sebességgel utazgatnánk a világűrben...

2013. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
végülis a hold is állandóan gyorsul a gravitáció miatt, csak épp mindig más irányba :)
2013. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"az egyenlő gyorsulás addig hat még ellenhatásba nem ütközik"

Ezt a modatot kifejtenéd?


Azt olvastam valahol hogy a világürben a légüres térben(mert van olyan része ahol nem üres!) semilyen surlódási ellenerő nem hat a testekre!

.....................................

Továbbá a többieknek is írom!

A műholdnak a gravitációs vonzás miatt szükségeltetik időnként korigálni a pályát ehhez kell üzemanyag!


..............................

Szerintem egy olyan térben ahol egy testre nem hat ellenerő ,azt elég egyszer felgyorsítani mondjuk akár 1cm/s -es állandó gyorsulásra és még ellenerő nem hat rá a gyorsulás addig folytatódik és üzemanyag sem kell hozzá sem további gyorsítás!

Most dolgozom a képletet ki!:)

2013. júl. 15. 17:08
 6/24 A kérdező kommentje:

Olvastam valahol már nemtudom hol,de azt irták hogy anno a nácik sikeresen eljutottak a marsra valami 2 nap leforgása alatt és vissza is jöttek!

Ha igaz amit most kutatok és ki tudom dolgozni ,akkor nagyon sokminden megfog ebben a világban bukni!mert akkor elérhető lessz a csillagközi utazás is!:)

2013. júl. 15. 17:11
 7/24 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy olyan térben ahol egy testre nem hat ellenerő ,azt elég egyszer felgyorsítani mondjuk akár 1cm/s -es állandó gyorsulásra és még ellenerő nem hat rá a gyorsulás addig folytatódik és üzemanyag sem kell hozzá sem további gyorsítás"


Ahogy már írták, a gyorsuláshoz erő kell. Ha nincs ellenállás, attól csak állandó sebességű lesz egy test, nem állandó gyorsulású.


"Most dolgozom a képletet ki!:)"

Na, arra kíváncsi leszek. :)

2013. júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"A műholdnak a gravitációs vonzás miatt szükségeltetik időnként korigálni a pályát ehhez kell üzemanyag!"


A műholdaknak nemigen kell pályát korrigálni sztem, de ha igen az nem a gravitáció miatt van. A gravitáció+az alapsebesség tartja őket a keringési pályán. Az űrállomásnak kell néha korrigálni, mert ahol ők vannak ott még elég jelentős atmoszféra van, ami lassítja az állomást-> ez az állandó gravitáció miatt azt jelenti hogy egyre közelebb és közelebb kerülnek a földhöz. Viszont az, hogy ilyen közel vannak, lehetővé teszi hogy olcsóbb legyen feljuttatni rá az utánpótlást, ezért összességében jobban megéri így, hogy néha korrigálni kell a pályát, mint úgy, hogy távolabb legyenek a földtől, ne kelljen pályát korrigálni, de nehezebb legyen megközelíteni.


"Szerintem egy olyan térben ahol egy testre nem hat ellenerő ,azt elég egyszer felgyorsítani mondjuk akár 1cm/s -es állandó gyorsulásra és még ellenerő nem hat rá a gyorsulás addig folytatódik és üzemanyag sem kell hozzá sem további gyorsítás!"


Nem vagyok biztos benne hogy tudod-e, de cm/s az sebességet jelent, nem gyorsulást általában. "állandó gyorsulás" nemigen létezik, ehhez egy állandó erőnek kéne rá hatni. 1cm/s/s lenne gyorsulás, azaz másodpercenként 1 cm/s sebesség jön valahonnan plusszba. Az űrben ha nincs ellenállás, akkor a sebességet megtartják a testek 1cm/s, de a gyorsulás az csak valaminek a hatására lehetséges ( pl gravitáció, vagy rakéták )

2013. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ez így igaz! De azért itt van a Kinetikus forgási energia és a kinetikus haladási energia is amit számmításba lehet venni! :)

Plussz az ürben uralkodó Vákumot sem szabad elfelejteni,azzal is lehet kezdeni valamit a kinetikus forgási energiát felhasználva lehetne alkotni dolgokat!


Pl.: felgyorsítunk egy testet 10m/s -es sebességre és közben a vákumot kihasználva mint egy fordított rotor a test körül forgó test képes lehet tovább"húzni" a testet további energia befektetés nélkül!


Az előbb olvastam a vikiben: Ahhoz, hogy egy tonnát a fénysebesség tizedére gyorsítsunk fel, 4,5 × 1017 J vagyis 125 milliárd kWh munka szükséges, nem számolva a veszteségeket.


Viszont a világürben csekély a gravitáció,így a testek tömege és minden egyes tömeggel kapcsolatos tények szerintem nem valósulnak meg!


Mért már valaki le bármit is a gravitáció hiányában?

A testek tömegét ,mérését itt a földön végezték a földi gravitációhoz mérten!:)

2013. júl. 15. 18:08
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés - azért kell a műholdaknak pályát módosítani, mert nagyon ritka térben haladnak, de azért a földi légkör részecskéi ott is megtalálhatóak, és minden egyes ütközés lassít rajtuk valamennyit. Nem sokat, de ekkora sebességnél már számottevő.


És igen, a világűrben semmilyen ellenállás nem hat a testre, amennyiben tényleg vákuumban van. Az összes hatás, ami éri, az a gravitáció, az ugyanis mindenhol jelen van, lévén jelen ismereteink alapján végtelen távolságra hat. Így, ha veszünk egy elképzelt teret, ahol valóban nincs semmi, de abszolút semmi, csak több milliárd fényévre egyetlen egy darab atom, és odaraksz egy másikat, akkor véges időn belül találkozni fognak. Más téma, hogy ez a véges idő valószínűleg le sem írható nagyon számmal, de közöttük is megvan a gravitációs kölcsönhatás.


A gyorsítás a világűrben bármeddig tarthat. Csakhogy előbb-utóbb beüt a relativitás - minél gyorsabb egy test, annál nagyobb lesz a tömege. Ergo, a tovább gyorsításhoz egyre több, és több energia kell. Míg ez a fénysebességnél elkonvergál a végtelenbe. Tehát egy test fénysebességre való gyorsításához végtelen nagyságú energia szükségeltetik, vagyis "normális" gyorsítással nem megoldható.

2013. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!