Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nallatok is igy van? Mas is...

Nallatok is igy van? Mas is tapasztalta?

Figyelt kérdés

Lehet ,hogy hulyen fog hangzani, de nekem 3 " ilyenem" van.

1-mikor kimondok valamit ( es arra gondolok)

2- mikor magamba beszelek, olvasok

3- hiaba beszelek magamba, van egy meg belsobb hang ,vagy mar nem is hang hanem gondolat, tehat hiaba kezdek beszelni magamba valamirol akkor is masra gondolok.


Lehet, hogy nem ertheto, vagy mas nem tapasztalta.

Van mas is igy?



2013. júl. 12. 18:30
 1/2 scoobyhun válasza:
Akkor neked az a bajod, hogy ha magadban beszélsz valamiről, akkor másra gondolsz?Te egy logikai hurok vagy komolyan mondom :D Ez olyan mintha szex közben apádra gondolnál:D
2013. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz, de ez nem három fokozat, hanem rengeteg szintje van ennek. De én is talán három részre osztanám ezt, ha kategorizálnom kellene. A beszéd, a beszédet megelőző pontos, adott nyelven megfogalmazott gondolat, és a gondolatfoszlányok, amelyek az összefüggően megfogalmazott gondolatot előzik meg.


Az agy ugyebár úgy működik, hogy a rengeteg agysejted kommunikál egymással egyszerre. Az érzékszervektől elindul egy-egy inger, és az hullámszerűen bekerül az agyadba, ahol rengeteg ilyen hullám csapkod, a memóriának köszönhetően nagyon régi dolgok is elindíthatnak egy újabb nagy hullámot, ami végül eljut oda, hogy kikerüljön a tudatosságba meg a beszédközpontba ahol adott nyelven megfogalmazod a dolgot, onnan pedig eljusson a hangképzésért felelős izmokig. Ez rengeteg-rengeteg tudatossági szint, meg fázis.

2013. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!