Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Továbbra is növekszik az...

Továbbra is növekszik az átlagos testmagasság? (Elsősorban itt, Magyarországon. )

Figyelt kérdés

Már a 60-as évek elején kiadott kommunista "Új Magyar Lexikon" is azt írta, hogy az akkor utóbbinak számító években a testmagasság növekedésnek indult, viszont az átlagos férfitermetet világszerte csak 165 cm-re becsülte, a 190 cm felettieket pedig óriásoknak tekintette. Ma már itt, hazánkban az átlag férfimagasság legalább 175 centi. (Én alacsony vagyok az alig 170-nel.)

Mit gondoltok tehát, továbbra is növekszik? Mert ha igen, akkor 100 év múlva lehetnek akár 3 méteres emberek is!


2009. okt. 16. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
biztos hogy nem. mert azt a gerincünk már nem bírná el, és a keringést nem bírnánk fenntartani.és ha esetleg még el is bírná, akkor a térdünk tönkremenne, amit én nem tartok valószínűnek.
2009. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
hát elnézve a tökmag általános iskolásokat, nem
2009. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az általános iskolások egyáltalán nem tökmagok! Most a Fazekas Gimnáziumban vagyok gyakorló tanításon a felső tagozaton, és vannak hetedikesek, akik már magasabbak, mint én. Persze lehet, hogy néhányan közülük hamarosan leállnak a növésben, és vannak nálam jóval kisebbek, de akkor is. Részben ezért is tettem fel a kérdést.
2009. okt. 16. 16:32
 4/7 anonim válasza:
46%

szerintem simán elképzelhető

például anyukám annak idején a 162 centijével "átlagon felüli" volt, én meg most a 180 centimmel az "átlag felső határa":D

2009. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
növekszik igen, csak az átlagot nagyon lehúzza ám a távolkeleti jó kis 155-160 cm ...
2009. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
Nem vagyok távolkeleti,mégsem vettem észre a növekedést: 158 cm vagyok.
2009. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

A mostani átlagmagasság közelíti a 100-150 évvel ezelőtti gazdagok (milliomosok) átlagmagasságát. Tehát akik gyerekkoruk óta kielégítően táplálkoztak régen is ilyen magasak voltak, tehát nem lesznek 3 méteres emberek, csak most tudjuk kihasználni a genetikailag adott lehetőségeket.

Kutatások szerint Japán emberek is megnőttek akkorára, mint az európaiak, ha gyerekkorukban sok vörös húst fogyasztottak.

2009. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!