Piramisok építésekor milyen egyszerű gépeket alkalmazhattak az építők?
Ismertesd ezek alkalmazásainak módját! Indokold meg, mennyiben könnyítették meg ezek az emberek munkáját!
Tudnátok segíteni?
Kerék - fatörzseken görgették a nagy köveket
Lejtő - lecsúsztatták a kifejtett köveket a Nilus vizére
ék - gondolom használták ezt is, hogy a kövek fejtésénél könnyebb legyen a dolguk
csiga - na, hát csak használták ezt is valamire!
Ha ezt a videót megnézed, szerintem gyaníthatod, hogy ezred milliméteres pontossággal megmunkálni a gránit kamrát... Na szóval a mai gépipari méréseknél alkalmaznak gránit alapzatot, amit ilyen szigorú pontossággal munkálnak meg. De azt ma sem réz és kőeszközökkel csinálják.
A piramisok titkainak leleplezése https://www.youtube.com/watch?v=EOvkFLK1fn0
A helyes válaszok:
Hogy építették a piramisokat? Ma még nem tudjuk.
Kik építették? Ma még nem tudjuk.
Milyen célt szolgáltak? Ma még nem tudjuk.
De aki mégis tudja, az másolja le ha nem is a piramist, de legalább a nagy piramisban található gránit kamrát. Igénybe veheti a mai modern gépeket hozzá, akár a legmodernebbeket.
A nagy piramis K 2019 (2019)
https://www.youtube.com/watch?v=KMAtkjy_YK4
A „nagy piramis K 2019” című dokumentumfilmben elmagyarázzák a gízai (Egyiptom) nagy piramis építésének újabban feltételezett módját, ezzel új értelmezési lehetőségeket nyitva az önmagunkról, az emberiségről alkotott gondolkodásunkban. Ötletelős film, pl. bemutatja hogy a piramisokat a helyszínen mesterségesen előállított kőzetekből állították össze, ez utóbbival kapcsolatban „megj.” hogy a film a Nílus-völgyi civilizációktól indul, és a filmben bemutatott mesterségesen előállított kőzeteknek, a technológiának „akkor már” korábban is létezniük kellett, pl. mezopotámiai civilizációk idejében.
A három és fél órás film többször meghökkenti, megdöbbenti a nézőt, nem mellesleg ez a készítők szándéka, a rendező szerint a film bemutatásával új korszak kezdődik az emberiség történetében. A film témái: a gízai fennsík és a nagy piramis, akadémiai elméletek a piramis felépítéséről, alternatív elméletek, Davidovits József elmélete (a geopolimerek felfedezője), a tízes számrendszer felfedezése, a méter felfedezése, a geometria kezdete, a A π (pí) felfedezése, az egyiptomi királyi cubit (52.36) feltalálása, a birodalmi rendszer feltalálása (alkalmazott matematika), nap-éj egyenlőségek, olvadt gránit, a király szobája, az óra, a fekete Egyiptom, az amerikai utazás, a Berque testvérek átkelése vitorlással Közép-Amerikába, az egyiptomi-afrikai bevándorlás Amerikába, utazás Tiwanakuba (Bolíviába), utazás a Húsvét-szigetre, utazás Ausztráliába, bevándorlás Indiába, Kambodzsába, Indonéziába, az apokalipszis, (i.e. 2100 körül, Egyiptom, Görögország), a szabadkőművesség, következtetések (2019, Fehmi Krasniqi rendező, a magyar nyelvű feliratozás bekapcsolható a lejátszó felületén!)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!