Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Poligráfot be lehet csapni...

Poligráfot be lehet csapni hazugságvizsgálat során?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg be lehet csapni, de nem egyszerű. Minél több csatornás, annál nehezebb.
2009. szept. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A poligráf nem egy önmagában megálló eszköz, hanem egy összetett kihallgatási taktika elemeként kerül felhasználásra. A poligráfia nem tudomány. Vannak becsapási módszerek az egyszerűtől a bonyolultig, de maga a poligráfhasználat is becsapás (és önbecsapás). Ha valaki fél a poligráftól (és erre van ok, ugyanis nem jó, ha igazságról és hamisságról ilyen áltudományos hókuszpókusz alapján döntenek), az ne vállalja a poligráfos vizsgálatot és kész. A poligráfos eredmények egyébként nem perdöntő bizonyítékok, legfeljebb csak szakértői vélemény szintjét érik el egy bírósági eljárásban.


Bővebben: [link]

2009. szept. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Minél több csatornás, annál nehezebb."


A csatornák számától sokkal kevésbé függ, mint a kérdések felépítésétől és sorrendjétől vagy a vizsgálat vezetőjének hozzáértésétől.

2009. szept. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Gary Ridgway annak idején sikerrel becsapta a hazugságvizsgálót, pedig 82 -nek mérték az IQját, úgyhogy nem lehet túlságosan nehéz. Nyilván maga a gép semmit sem ér, a kezelő pszichológus szaktudása a fontos.


[link]

2009. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
66%

A gép csak az élettani funkciókat figyeli. Tehát nem a gépezeten van a hangsúly hanem a gép kezelőjén és az eltelt időn. Nem véletlenül tesznek bele felesleges kérdéseket.(Mondjuk ezek csak biztos pontként szolgálnak a szakembernek a valódi igazságoktól mért eltérésekhez. pl "mikor született?" "Hogy hívják az édesannyát?" stb)

Ezekhez a pontokhoz viszonyítják a komolyabb kérdéseknél mért eltéréseket.

Bizonyos szinten ez csak szociális manipuláció. Minél jobban feszült és ideges állapotba kerül az alany a rá gyakorolt nyomás során annál több hibát és látható jelet vét, amit egy tapasztaltabb kezelő rögtön kiszúr.

2010. szept. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnap 01:11


Így van. És ezért aztán a poligráfos fickó általában nem hatékonyabb a hazugság felderítésében, mint egy tapasztalt rendőr vagy bíró.


Viszont a gyakorlatban a poligráf jó arra, hogy a tapasztalatlan bűnözők összecsinálják magukat tőle és inkább mindent bevallanak.

2010. szept. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem megbízhatóak a modern gépek sem, átverni sem nehéz, eleve ha hétpróbás gazember valaki és elhiheti magával ,hogy helyes volt, amit tett akkor nem fog jelezni a bűnös-e kérdésre sem. Meg ugye fel lehet készülni rá, olyan mint egy vizsga, ha megfelelően felkészül rá jó eséllyel átmegy. Ha meg valaki nagyon parázik akkor is hazugságot jelez, ha igazat mondott. Ezért nem is lehet bizonyítékként felhasználni.
2013. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!