Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy csomó kultóra egymástól...

Ha egy csomó kultóra egymástól függetlenül írta le tűzokádó sárkányok létezését, akkor lehet, hogy tényleg létezett, nem?

Figyelt kérdés
Leírta egy csomó nép. Elvileg nem lehet, hogy az ókorban vagy még előbb létezett a dinoszauruszoknak ilyen maradványa? Tudom, hogy a tűzokádás hihetetlen, de nem csodálkoznék, ha a természet ezt is meg tudná oldani.
2009. szept. 28. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Én biztos vagyok abban hogy létezett, és az őshüllők valamilyen rokona lehetett. Persze csak egy feje volt-épp úgy mint süsünek. A yeti is szerintem létezett valamikor, az pedig az ősember valamilyen oldalági rokona lehetett. Persze ez csak feltételezés.
2009. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy többen leírták nem feltétlenül jelenti ezt, a világ minden kultúrájából jelen vannak más kultúrából átvett dolgok.
2009. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

lehet, hogy létezett ilyesfajta élőlény, de a folklór jócskán kiszínezte a sztorit, szóval ha létezett is a sárkány figurájának alapját adó élőlény, bizonyára sok mindenben más volt (teszem azt valószínűleg nem okádott tüzet).

A sárkány figurájának viszonylag gyakori előfordulása szerintem kapcsolatban lehet azzal, amit Jung kollektív tudatalattinak nevez.

2009. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a mítoszt hozhatta az emberiség nagyon ősidőkből, amikor a népek még nem is váltak szét. Az, hogy nagyon sok helyen megvan, még nem bizonyítja, hogy valóban létezett tűzokádó lény.
2009. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Ezen már én is gondolkoztam :) A tudomány mai állása szeriint kb. 65 millió év volt az ősember és a dinoszauruszok között, így lehetetlen, hogy találkozzanak, akkor még csak valamilyen cickányfajta élőlényként szaladgáltak "őseink", nem valószínű, hogy akkorról megőrizte volna a dolgot bármiféle kollektív emlékezet. Sztem inkább az lehetett, hogy az ősember nem egyszer megtalálhatta dinoszauruszok csontjait, esetleg többé-kevésbé épen maradt csontvázaikat. Látta, hogy milyen hatalmas élőlények voltak, és magában teremtett egy képet, a sárkány képét. Dinócsontvázak meg mindenütt vannak, Belső-Afrika, ahonnan elméletileg az ősember származik, egy nagyon gazdag lelőhely, ugyanígy a Góbi-sivatag is, ezért lehetett az, hogy Kína kultúrájában is fontos motívum a sárkány. De ezen felül persze minden földrészen, még az Antarktiszon is találtak már dínócsontvázakat, azaz őseink is találhattak. A tűzokádást, kincsőrzést, stb. pedig hozzáadták. Ha megnézed, hogy a néphagyomány mikre képes, ez nem is akkora csoda. Így lett a mocsarakban bomló anyagok felgyulladásaiból lidércfény, így lett a nehezen bomló hullákból vámpír, így lett az ismeretlen, gyanús külsejű vándorlegényekből garabonciás. Ugyanígy az őseink hozzáképzelhették a sárkányhoz a tűzokádást, királylányrablást, és egyebeket,
2009. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Ezt azzal is szokták magyarázni, hogy különböző kultúrák is találhattak dinó csontokat már korábban is, ezeket meg teljesen helyesen úgy magyarázták, hogy óriás (misztikus) állatoké lehetett.
2009. szept. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen milyen különböző kultúrák írták le? Mert csak Európában ismert ez a monda, Amerikában például teljesen ismeretlen volt.
2009. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kínaiak? Indiaiak? Egyébként sztem az indiánok is rajzoltak ilyeneket.
2009. szept. 29. 15:52
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem

A sárkányokat a középkori elme találta ki, amikor megtalálták a dinoszauruszok csontjait és nem tudták elképzelni, hogy valaha éltek olyan lények, amelyek ma már nem. Ebből adódóan össze-vissza is rakták össze az amúgy is hiányos csontvázakat és voilla!

A tűzokádást meg a kénes mocsarakból feltörő gázok meggyulladásából keletkező lánggömbök ihlették, amelyekre éjszaka a hülye ember azt hitte, hogy egy szörnyeteg fújja. Az ógörögök a kimérának tulajdonították, kínaiak és a középkoriak a sárkánynak.

Túl vad az emberek képzelete és ráadásul hasonló rugóra jár. Ennyi az egész.

2009. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A kínaiak és az indiaiak is kapcsolatban álltak ekkor Európával, nemrég ástak ki egy ókori római árukat fogadó kikötőt Indiában, de a selymet, fűszereket innen importálták az ókor óta folyamatosan. Könnyen lehet, hogy egy-egy mese is eljutott ezen az úton onnan ide vagy éppen innen oda.
2009. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!