Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hová tűnik az energia?

Hová tűnik az energia?

Figyelt kérdés
Elvileg az energia nem vész el csak át alakul, de nem értem egészen. Ha egy falba bele rugok akkor én veszitek energiát rendben , de a fal nem nyer energiát mert egy rövidke ideig "kap" energiát de aztán viszaáll a normál nyugalmi állapotába nem ? tehát akkor elveszik az energia mégiscsak?
2013. ápr. 28. 22:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mert elvileg nincs kölcsönhatás, mármint dinamikailag van, de én vesztek energiát de a fal nem nyer. 8.-os vok am.
2013. ápr. 28. 22:02
 2/14 anonim ***** válasza:
Hővé alakul.
2013. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hővé?
2013. ápr. 28. 22:04
 4/14 anonim ***** válasza:
A fal felmelegszik, az energia mechanikaiból hőenergiává alakul. Az energia soha nem vész el.
2013. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, hülye kérdés de akkor ,hogyan állitunk elő energiát? Pl.: atomenergiánál is egyensúlyban van ? ott honét veszünk el energitá?
2013. ápr. 28. 22:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Alapvetően a napból jön.

A föld felszíne nappal felveszi, éjszaka kisugározza.

2013. ápr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amikor az atomenergiát használjuk, akkor régi csillagok energiáját alakítjuk át hővé, aztán a hőt elektromossággá.


Amikor szenet vagy kőolajat használunk, akkor tulajdonképpen a Napból érkezett, a növények, illetve az őket megevő állatok maradványaiban elraktározott energiát használjuk.


Tulajdonképpen sosem mi állítjuk elő az energiát, mi csak átalakítjuk olyan formájúra, hogy nekünk hasznos legyen (elektromosság, mozgás). Mindezt persze veszteséggel tesszük, tehát közben fűtünk a nagyvilágba, de az már egy másik főtétel…

2013. ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az atomerőművek pl egyes nehéz atommagok kötési energiáját szabadítják fel és alakítják mechanikus, majd elektromos energiává.
2013. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

csak lábjegyzetben ideírnám egy mondatra reagálva ami azt állítja hogy az energia sosem vész el.

Most valóban nem, de az Univerzum egy korábbi szakaszában nem volt energiamegmaradás. Most épp olyan speciális körülmények vannak hogy beszélhetünk ilyen "törvényről".

2013. ápr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem ,köszi. Még egy kérdés csak úgy kiegészités képpen :) A hőenergia ami keletkezik mondjuk egy falon, az úgye "lehűl " egy idő után, azzal milesz? A "levegőt" melegití fel?
2013. ápr. 29. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!