Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért működik a szívizom...

Miért működik a szívizom akarattól függetlenül?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 20:41
 1/8 beglerbég ***** válasza:
82%

ಠ_ಠ

Ha nem működne, akkor nem lenne akarat.

2013. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért, a beled miért működik akaratodtól függetlenül? Vagy a gyomrod? Vagy a májad...


Szerintem bármelyik biológia könyvben megtalálod a választ.

2013. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Képzeld el, ha nem így lenne... Éjszaka hogy oldanád meg az alvási idő alatt, hogy folyamatosan dobogjon a szíved? Vagy ehhez hasonló módon a levegővételt?
2013. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szinuszcsomó ingerületet keltve összehúzza először jobb, majd a bal pitvar izomzatát, melyet érzékel a pitvarkamrai csomó. A pitvarkamrai csomó az ingerültet továbbítja a His-kötegnek, mely a jobb és bal szívfél határán helyezkedik el. A szívcsúcsban található Tawara-szár is megkapja ezt, melyek Purkinje-rostokra oszlanak. A rostok közvetlenül ingerlik a szív kamráinak munkaizomzatát. Ezért először a pitvarok húzódnak össze, majd a kamrák.
2013. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pont a biológia könyvben kerestem a választ, valami szakszerű magyarázatot.mivel nem találtam ilyenfélét, fel mertem tenni ezt a kérdést itt is..köszönöm!
2013. ápr. 24. 22:08
 6/8 anonim válasza:
1., őszintén, mi köze van a szívnek az akarathoz? Amúgy em irányíthatod, magától működik.
2013. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 beglerbég ***** válasza:

#6


Annyi, hogy ha leáll az a buta izmocska, akkor az agy "stand by" üzemmódba kapcsol az ujraindításig. Ha nem indul újra egy pár percen belül, akkor megmurdel.


Tudomásom szerint, az ájult emberek nem túl akaratosak.


Tehát, a szívizom az akarattól független, de az akarat nem független a szívizomtól. (Kivéve, ha masinával oldják meg a piros pumpálását.)

:)

2013. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen jó, hogy a kérdező a dolgok okát kérdezi, de a célját magyarázzák.
2020. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!