Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy mágneses mezőben, ahol a...

Egy mágneses mezőben, ahol a mágnesek nem érnek össze, vannak valamilyen részecskék, amik húzzák egymáshoz a két mágnest?

Figyelt kérdés
Ha vannak,akkor mi ezeknek a tudományos neve?

2013. ápr. 1. 21:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Amikor én fizikát tanultam, volt szó erővonalakról, erőtérről, fluxusról, indukcióról, de részecskékről nem. Legalábbis ebben a témában.
2013. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Foton.
2013. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
4%

A sötétség ha fájna előzőeknél...


Szóval előbb tisztázzuk mi az anyag! Na most az anyag amit látsz fogsz az nem ér ám véget a felületén hanem hullámteret kelt maga körül ,gravitációs hullámokat és mint tudod a gravitációnál sincs semmi kézzelfogható részecske a két anyag közt .


A mágneses tér dettó ugyan az a gravitációs hullámokból álló tér ,mint alapból minden anyag körül ami keltődik hullámtér avagy az ő térideje mivel hogy minden létező dolog téridőt kelt hisz mozog és mozgás csak időben létezik csak hogy tisztázzuk a fogalmakat mi miért van.


Csakhogy van egy kis különbség mert a mágnes anyagok a gravitációjuk mellett még kitüntetett tulajdonsággal bírnak ,ami ismeretes.

A lényeg ott van elásva hogy a mágnesrúd atomjai a felmágneseszés után rendezett un polarizált mintát vesznek fel ,de nem úgy hogy elvándoroltak és most rendezve lettek ,hanem a rezgésük rendeződik egy ütemre vagy más néven a forgásuk .


Tehát egy rendezett pulzáló gravitációs teret keltő anyagod van ami ezért a jól ismert tulajdonságokkal ruházódik föl.


És uez igaz az elektromágnesekre is csak ott az áram átfolyása után nem marad meg a polarizáció és a hullámtér zajossá válik ,egy mágneshoz képest.


Vagyis nincs összekötő részecske csak összekötő sugárzás ami viszont nem azonos a fotonnal mert ha az lenne akkor már léteznének fény hajtóművek a gravitáció manipulására.


Az viszont tény hogy fény vagy gyorsabb kiáradású sugárzásról kell beszélni de mivel ott nincs részecske ez lehetséges.

2013. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy eddig nem kaptál semmiféle választ. És részecskék sincsenek.
2013. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 2xSü ***** válasza:
100%

#3 válasza valami ezoterikus maszlag, mindenesetre nem tükrözi a tudomány álláspontját.


A mezők a klasszikus fizikában olyan jelenség, ami anyag nélkül közvetít kölcsönhatást. Magyarán nincs olyan anyagi részecske, ami közvetítené ezt a kölcsönhatást.


A kvantumtérelméletben meg annyit mond, hogy a foton az elektromágnesesség közvetítő részecskéje. Magyarán a részecskék szintjén az elektromágneses jelenségeket mindig foton elnyelés, vagy kibocsátás kíséri, pontosabban ebben nyilvánul meg a kölcsönhatás. De ez sem azt jelenti, hogy a foton vándorol a két test között.

2013. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

#3:

Bárcsak így lenne.

A mai fizikából éppen az a stabil, helytálló, ellenőrzött, bizonyított térelmélet hiányzik, ami az elektromágneses és a gravitációs mezőt egy tenzoregyenletbe tudja rendezni.

Teóriák vannak, de megoldás még nincs. Addig ez a magyarázat se sokkal több a misztikumnál.

2013. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Azért mert a ti tudásotok egyenlő a nullával és valóban nem sikerült egy db értelmes mondatot sem mondanotok ami válasz lett volna a kérdésre ellentétben velem 3 al még nem kéne itt kinyilvánítani.


Amit én írtam az a lehető legtudományosabb ,fölösleges azzal érvelni hogy nincs leírva konkrétan hogy mi a gravitációs hullámtér ,mert ez alapból az anyagok létezéséből adódik ,ráadásul annyira tudományos hogy régebben a formahullámok vizsgálata egy külön szakterület volt és e szerint volt hogy építkeztek.


Egyébként meg ott van az orrotok előtt a válasz ,csak egy pindurka kvantumfizikai ismeret hiányzik nálatok ami miatt nem értitek mert úgy képzelitek el az anyagot ,pl a mágnesrudat hogy a felszínén vége van az atomoknak és ezzel slussz passz az már nem tartozik az anyaghoz ami a levegőben , űrben van .

Csakhogy a gravitáció bizonyítja hogy nincs vége az anyagoknak a felületükön de ezt ti azért nem értitek meg mert az anyagot egyfajta statikus valaminek ,álló atomok gyűjteményének képzelitek el ,miközben statikus anyag ,részecske vagy bármi ami létezik ,nem létezik hisz mozog ,rezeg,kvantál , hullámokat bocsájt ki és nyel el lásd a foton mint energia közvetítő hullámrészecske kettős.

Ezek után már világosnak kell lenni még egy laikusnak is hogy a gravitáció sem lehet statikus térgörbület ,térszövet ,mivel maga a statikus mint fogalom nem létezik a természetben hisz csak dinamikus anyagok léteznek lásd minden anyag hullámtermészettel is rendelkezik .


Ha még mindig nem világos akkor elmondhatom hogy a valóságban amit el is fogadtunk az Einsteini elméletekkel az vált tényértékké hogy maga a tér sem létezik mint valami közvetítő közeg a gravitáció számára ,hisz minden részecske csak és kizárólag téridő krben értelmezhető relatívan egy másik részecskéhez képest, magyarul most kaptad meg a választ arra hogy a kisugárzott gravitációs hullám az egyértelműen létező dolog hisz az nem más mint a részecskék térideje.


Nekem ilyen dedósok ne írkáljanak ezotériáról mert a mágneses válaszom tökéletes és a jelenkori tudományokra épéül.


Az meg nem válasz hogy hm hm há még nem tuggyuk pontosan mi van ott me nincs benne a könyvbe.

-De benne van,csak a párszáz oldal anyagát össze kell rakni ,és alkalmazni kell pl egy ilyen bagatel kérdésnél.


Ha minden ember csak annyit tanulna meg ami szó szerint le van írva ,gyakorlatilag egy helyben állna a tudomány és nem is lenne semmi értelme a könyveknek. Ez tapasztalható itt is , egyesek szentírásként ismétlik a halálukig hogy há még nem tuggyuk há még nem me még nem monták ezt így ...

ja és persze mivel ezt még nem mondták így nem is tudományos független hogy most hoztam fel pár tudományos bizonyítékot rá.

2013. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 2xSü ***** válasza:

Az a gond, hogy látszólag értelmes szavakat teljesen értelmetlen kontextusban használsz.


Kezdjük ott, hogy mágneses mező volt a kérdésben. Hogyan jön ehhez a gravitáció? Sehogy. Maximum úgy, hogy mind a kettő mező a klasszikus fizikában, de kb. ennyi a hasonlóság. A relativitáselméletben a gravitáció nem mező, hanem az anyag térgörbítésének jelensége. A kvantummechanikában meg a gravitáció nem is nagyon játszik. Ugyan van egy részecske, amit lefoglaltak neki (gravitron), de soha nem sikerült kimutatni.


A fizika mai legfőbb törekvése, hogy a különböző kölcsönhatásokat – erős kölcsönhatás, gyenge kölcsönhatás, elektromos kölcsönhatás és a gravitációt – egyesítse egy elméleten belül. Ez eddig az elektromos és gyenge kölcsönhatás egyesítéséig jutott, ez az elektrogyenge elmélet, amiért 1979-ben ki is osztották a Nobel-díjat (Lásd: [link] )


Van esély rá, hogy az erős kölcsönhatást be lehet vonni ezen elmélet alá, de a kísérleti igazolás itt problémákba ütközik. (Az előzetes számítások szerint ehhez akkora részecskegyorsító kellene, mint a Naprendszer, aminek megépítése – Hawking bácsit idézve – „anyagi nehézségekbe ütközik”.) A gravitációról viszont a jelenleg elfogadott Standard Modell gyakorlatilag nem mond semmit. Ha nálad a kettő között van igazolt kapcsolat – mármint az elektromágneses mező és a gravitáció között –, akkor irány a Svéd Királyi Tudományos Akadémia, mert ezért soron kívül kiosztanának neked egy Nobel-díjat.

2013. ápr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Látom Sü sü te is ajtótámasznak használod a könyveket ,amit írsz ékes példája annak amiről beszéltem , szent írásként mantrázod vissza nekem a hát még nem tudjuk ,nincs ilyen és nem értem szöveget.


Te most komolyan nem látod az összefüggést a gravitációval a mágnesnél. Végül is én ezerszer leírhatom hogy a relativitás elméletben valóban térgörbület,a térszövet benyomódását értik a gravitáció alatt ,csakhogy a következő oldalon Einstein papa mindjárt meg is ingatja a szövet szükségességének létét azzal hogy a világegyetem nem írható fel egy x y z űrnek amiben tömegek keringenek ráadásul az is tény hogy minden létező ismert dolog dinamikus az utolsó porcikájáig ,így elég meredek gondolat lenne egy fizikusnak pont a teret statikus szövetként definiálni.Jaj bocsánat mit is mondtam ,tér, na ugyan ebből a könyvből tudjuk hogy önmagában mint tér nem létezik ,vagyis az a begörbült gumiszőnyeg amire oly szeretettel hivatkoztál egyszerűen nincs és ezt ugyan az a könyv állítja amiből te a térgörbületet elhitted hogy van.

Ami van az a téridő így egyben és itt már cumi van ugyanis bejön az idő ami bizony csak mozgó lehet hiszen az idő mozgást jelent ,akkor most egy kis dedó ,mi csinál a téridő? Mozog˘! Miért? Mert mozgó részecskék keltik!

És miért keltenék a részecskék?

Mert a relativitás tananyagából megtanultuk hogy a téridő csak és kizárólag egy egy adott anyaghalmazt jelöl meg és pont, nincs az űrben semmilyen kitüntetett erőátviteli vagy nevezzük bármilyen aurának ami összekötné a testeket, főleg nem lehet statikus mivel minden hullámszerű . Dedó a köbön hogy még azt is el kell magyarázni a hullámszerű az azért nem lehet térszövet mert a hullámoknak kell lenniük forrásaiknak amik keltik. Egy benyomódott lepedőnek nincsenek forrásai és nincs is értelme.



Másik rizsázás amikor röpködnek a csoda fogalmak mint: Elektromágneses mező, gravitonok,mágneses erőtér.

Érdekes én nem tudok elektromágneses mezőről csak mágneses tér ,jó nevezzük mezőnek tök mindegy... és van még elektromos tér vagy mező .

A mágneses mezőt az első hsz ben elmagyaráztam hogy mi .

Az elektromos mező mint a neve is mutatja az elektromos feszültség hatására jön létre vagyis + - feszültség különbségnél figyelhető meg és milyen érdekes hogy erre nem mondja senki hogy a teret görbíti meg ,azért vonz vagy taszít épp, ahogyan a mágnesrúdra sem mondja hogy térgörbítő.

Viszont világosan látszik hogy minden részecske vagy elektronféleség hullámteret kelt maga körül aminek a hatása csak speciális körülmények közt válik nyilvánvalóvá az embernek.


Gyanítom ez az elektromágneses mező valami olyan mumus amit a fény kelt ,vagyis az elektromágneses hullámnak hazudott fény,ami se nem elektromos se nem mágneses, sokkal inkább az a vezeték ami kelti a rajta átfolyó áram miatt.

2013. ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Uramatyám! Te honnan szabadultál ide? Ennyi zagyvaságot egy helyen már régen láttam.
2013. ápr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!