Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehet oszlopkromatográfiáh...

Hol lehet oszlopkromatográfiához oszlopot venni?

Figyelt kérdés
[link] olyat, mint ami fentről a 4. képen van. Sehol sem találtam. Ennyire elavult? (nem vagyok szakértő, egy kémia -fanatikus ismerősöm emlegette, így az ő születésnapjára lesz)
2013. márc. 17. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


A Biorad gyárt olyan üres kromatográfiás üveg oszlopot, amibe már csak a töltetet kell beletenni. De az nagyon drága. Az oszlop üresen nem vészes. Szerintem a Bio-Rad kft forgalmazza a termékeit.

2013. márc. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Silber ***** válasza:

Ezek nagyon drága dolgok. Ezen felül nem mindegy mit kell vele mérni, mivel más-más töltet kell hozzá. Ezen felül nagy nyomást is kell kifejteni (több tíz bar), hogy egyáltalán át lehessen préselni rajta a fluidumot. Nem utolsósorban pedig ott a detektor, valamint a retenciós időket kijelző értékelőprogram sem.

Önmagában csak oszlopot nem érdemes venni. Ha pedig csak felvágáshoz kell, ennyi pénzből hat másféle dolgot is tud venni, amelyek egyenként is keltenek ilyen hatást.

2013. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de várjatok nekem nem HPLC-hez kell kolonna, hanem olyan cucc ami pl. ebben a videóban van. Olyasmi mint egy büretta csak szélesebb. http://www.youtube.com/watch?v=Zz9qxXf0nf8
2013. márc. 17. 18:49
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ezen felül nagy nyomást is kell kifejteni (több tíz bar), hogy egyáltalán át lehessen préselni rajta a fluidumot."

Vannak olyan oszlopok (pl. amit linkeltem), amik nem igényelnek pumpát. Pusztán a töltet felett lévő folyadékoszlop súlya elég (gravity flow chromatography).


"Nem utolsósorban pedig ott a detektor, valamint a retenciós időket kijelző értékelőprogram sem. "

Megintcsak nem szükséges. Ha a tisztítás során step-elúciót alkalmazunk, akkor nem szükséges detektálni az oszlopot elhagyó anyagot, mivel a térfogatok ismeretében tudni fogjuk, hogy milkor jön le az oszlopról.


Ezzel a módszer sok kromatográfiás módszer alapja: his-tag, GST-tag fúziós fehérjék affinitás pucolása, és a sótlanításra használt kis gélsztűrő oszlopok.

2013. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!