Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szilárd dolgok szaga, illata,...

Szilárd dolgok szaga, illata, mitől?

Figyelt kérdés
Miért érezzük őket, pl fémeknek? olyan érzékeny az orrunk,hogy a tárgy tenziója révén levegőbe kerülő néhány atomot is érzékeli?

2013. márc. 16. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A felszínükön más anyagok is vannak, és ezek jobban párolognak. Teljesen tiszta fém szagát általában nem érzed.
2013. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
persze,én is gondoltam,hogy általában a felszínükön lévő oxidréteget érezzük,de a kérdés továbbra is fent áll,hogy miért érezzük a szagukat? ha jól tudom csak vízoldható dolgokat tudjuk érzékelni,mert ezek tudnak oldódni a nyálkahártyán,nemde?
2013. márc. 16. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy tudom, azért, mert szublimálnak.
2013. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
48%
Hát az ciki volna, ha elszublimálódna a Margit híd! :D
2013. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"We smell gases because their molecules are free to enter our noses. We smell liquids because some of their molecules enter the gas phase after escaping from the liquid surface. Solids can also release molecules to the gas phase, albeit slowly, but the usual reasons why we can smell them are that they contain volatile oils (such as most woods), or that they are chemically reacting with something from the atmosphere to produce a gas."

[link]


Vagyis egyrészt valóban elszöknek a felszínükről molekulák, de inkább olyan gázok szabadulnak fel, amik a környezettel való reakciójuk során keletkeznek.

2015. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hát az ciki volna, ha elszublimálódna a Margit híd! :D"


Mindig és minden párolog. Ez persze nem azt jelenti, hogy leteszel egy lábast az asztalra, kimész az udvarra és mire bemész elpárolog, de ettől még párolog minden.

2015. szept. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na akkor a lényeg:

[link]

2015. okt. 7. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!