Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektromos potenciál?

Elektromos potenciál?

Figyelt kérdés

Ismerem a deffinicóját, gondolkodtam is rajta, de valahogy nem látom át ezt az egészt. Azt adja meg, hogy egységnyi töltést mennyi energiába telik A pontból B-be vinni tudtommal. Ha ki akarom számolni, akkor b pontba potenciál egyenlő az E integráljával + A pontbeli potenciállal.

Itt van a gondom, egy pontban hogy nézek potenciált?



2013. márc. 9. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Mellélőttél, te a feszültség definícióját adtad meg. Potenciálról akkor beszélhetünk, ha rögzítünk egy nullnívót. Ekkor a nulla pont és az A pont közti feszültség lesz a potenciál.


Ez pont olyan, mint a gravitációs helyzeti energia. Azt adja meg, hogy egy rögzített nulla szinttől mennyi energia kell, hogy az A pontba vigyük az m tömegű testet. A gravitációs potenciál ez az energia osztva m-mel. A „gravitációs helyzeti energia”-t „elektrosztatikus helyzeti energia”-ra és a m-et q-ra cserélve az elektromos potenciált kapod.

2013. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor lényegében a potenciál is feszültség, csak a nullszint és az általam kijelölt pont között? Akkor amit leírtam annyiban változik, hogy A pontban a potenciál=0?

Egyébként köszönöm a válaszodat!

2013. márc. 12. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, valami ilyesmi. Annyi, hogy a nullszintet is ki kell jelölni valakinek mesterségesen.
2013. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Még egy kérdés:

Ugye az elektromos energiának a jele U, a potenciálnak V.

A feszültség potenciál különbség, tehát én V-vel jelölném, ehhez képest mégis U a jele. Ennek mi az oka?

2013. márc. 12. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!