Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ekvipartíció tétele érvénye...

Az ekvipartíció tétele érvényes oldatban is?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Valódi oldatban igen, különben nem lenne oldat, hanem az egész olyan lenne mint ha vizet meg olajat keversz.
2013. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez válasz?
2013. márc. 8. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenben érvényes
2013. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem érvényes.

Az ekvipartíció tétele (ε = 3/2 kT) kizárólag egyatomos ideális gázra érvényes. De már nem érvényes több atomos ideális gázra sem, kiváltképp egy kémiai rendszerre. Ilyen szutyok és primitív fizikai megközelítés nagyon messze áll a valóságos kémiai rendszerektől.

2013. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az ekvipartíció szerintem nem arról szól, hogy a molekula energiája 3/2 kT, hanem hogy az energia az összes szabadsági fokon időátlagban egyenletesen oszlik el. Tehát minden szabadsági fogra 1/2 KT energia jut. Több atomos gázoknál így 1 molekula energiája lehet 5/2, 6/2, vagy akár 7/2, 8/2 stb kT is, attól függően, hogy milyen egyéb energiafajták lépnek be (pl. rezgés)
2013. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Még általánosabban: az ekvipartíció bármely klasszikus rendszerre alkalmazható, mely termikus egyensúlyban van, bármilyen komplex is az."


[link]


Ennyit a "szutyok" megközelítésről

2013. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: Belökni egy magyar wikis oldalt és azzal bizonyítani...ennél okosabb is lehetnél :).


Akkor elárulom: a valóságos kémiai rendszerekben a részecskék energiáját a parciális moláris szabadentalpia adja - ami a kémiai potenciál.

Elektrokémiai rendszerekben pedig az elektrokémiai potenciál. Kár velem kötözködni...

2013. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
azt nem értem, hogy mi van akkor amikor valami majdnem szimmetriával rendelkezik, mert akkor a szabadsági fokoknak ugrása van.
2013. márc. 10. 21:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, kár neked belökni bármilyen oldalt is, belökhetem én az angol wikipédiát is, nyilván mindenki hülye ott is, csak te vagy helikopter:


"More generally, it can be applied to any classical system in thermal equilibrium, no matter how complicated."


[link]

2013. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!