Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az etén gáz cseppfolyósítható...

Az etén gáz cseppfolyósítható vagy nyomás hatására ugyanúgy felrobban mint az acetilén?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 12:10
1 2
 1/18 Wadmalac ***** válasza:

Az etén ugyanaz mint az etilén.

Az acetilén az acetonban elnyeletett majd onnan kinyert etilén és az acetongőz keveréke.

Ez nem az acetontól robban, maga az etilén ilyen morcos gáz.

Tehát: igen, eldurran sűrítésre.

2013. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Silber ***** válasza:
Erről volna valami irodalmad?
2013. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Wadmalac ***** válasza:

Várjál, mellényúltam.

[link]


Pontosabban én tudtam rosszul.

De most már kiderítem.

2013. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Wadmalac ***** válasza:
Nem robban nyomásra. A mínusz 104 fokos (1 Bar nyomáson) forráspontjából ítélve valószínűleg nem is kell nagyon sűríteni a cseppfolyósításhoz.
2013. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Wadmalac:

"Az acetilén az acetonban elnyeletett majd onnan kinyert etilén és az acetongőz keveréke."


Direkt vártam eddig, hogy valakinek feltűnik ez az oltári baromság...hiába...:)

Pedig ez általános iskolás anyag, hogy az etilén és az acetilén két különböző vegyület.


A kérdezőnek: az etilén jobban bírja a nyomást, mert kevésbé endoterm képződéhőjű, mint az acetilén, de az általános gyakorlat mégis az, hogy a forráspontja alatti hőmérsékleten úgynevezett kriogenetikus (alacsony hőmérsékletű) tartályokban tárolják vagy szállítják cseppfolyós állapotban. (Erre találhatsz példákat - ethylene storage, transport)


Neked mégegyszer Wadmalac: fogalmad sincs a kémiáról, inkább ne is írkálj ilyen témában, mert csak összezavarod a kérdezőt - maradj a fizikánál nagyokos...XD

2013. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Silber ***** válasza:
Fanyúl (nagybetűvel kezdve): mindenki téved (én is, te is), ezt Ő maga is belátta magáról. Attól hogy tanultál felsőbb kémiát, nem kell úgy tenni mintha te lennél az Isten. Mi, az oldal építő tagjai becsüljük meg egymást, ne legyél aljanép.
2013. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Sajnálattal vettem tudomásul Silber, hogy Isten félének képzelem magamat szerinted. Eddig támogattalak a hozzászólásaidban, ezentúl nem fogom....
2013. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha meg nem vetted észre, hogy etilén nem ugyanaz, mint acetilén, akkor semmi keresnivalód a kémia világában...
2013. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Silber ***** válasza:
Mit gondolsz, mégis miért kértem irodalmat?
2013. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Silber ***** válasza:
Ezenkívül elvégeztem egy vegyészmérnökit, úgyhogy joggal tartom magam szakembernek.
2013. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!