Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika számításban kérnék...

Fizika számításban kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alábbi egyszerű példa kifogott rajtam, nagyon örülnék, ha segítenétek nekem! A probléma a feladat második részével van, vagyis, hogy mennyi utat tett meg!?


Egy autó 1,2 m/s négyzet

gyorsulással indul. Mekkora sebességet ér el, és milyen messzire jut 2,5 másodperc alatt?


elméletileg azt a képletet kell használni, hogy s=a/2*tnégyzet ... de ezzel értelmet.. hiszen az "a"(gyorsulas)= 1,2

"t" (idő) = 2,5 .. és ha ez alapján behejettesítek, értelmetlen megoldás jön ki...


Előre köszi a segítséget!



2013. febr. 23. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
igen
2013. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

s...0.6m/s²*6.25s²....3.75m

A mértékegységeket mindenképpen írd be a számításba, és azokkal is számolj. Ha így teszel, akkor bármit is számolsz, nem jon ki értelmetlen, legfeljebb nem az amit akartál.

2013. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
v=s/t --> a*t=s/t ---> a*t^2=s 1,2m/s2*6,25s=7,5m tesz meg v=s/t---> 7,5m/2,5s = 3m/s = 18km/h ha jólszámoltam xD
2013. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt kipróbálhatod, hogy melyik a jó megoldás:

[link]

2013. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!