Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az érzelmek, érzések csak...

Az érzelmek, érzések csak vegyi folyamatok az agyban?

Figyelt kérdés
Én alapvetően így gondolom,bár nem vagyok szakértő a témában, de szeretek természettudományos dolgokat olvasni. A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy szerintetek is így van? Indolkást is kérnék. És még valami. Mikor előjövök ezzel a dologgal (hogy az érzelmeknek végülis fizikailag létező részecskék vagy mik az okai) akkor hőbörögnek, hogy nem így van,mert biztos van valami más talán természetfeletti oka. Miért nem képesek belátni ezt az emberek, hogy nincs semmiféle csoda,mint a mesékben,filmekben,mindennek megvan az anyagi oka?
2013. febr. 21. 14:38
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
65%

Az érzelem agyi áramok és vegyi folyamatok kombinációja. Tudományunk mai állása szerint az egész agyműködés ez, az igazi "hogyan"-ja azért még nem teljesen ismert. A természet csodája, de semmi misztikus dolog nincs benne.

Mindenesetre romantikus randin ne ezzel kezdj.

:D

2013. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Azért nem képesek belátni, mert nincs annyi ismeretük, hogy bonyolult dolgokat megemésszenek. De sikerre ők is vágynak, ha tehát a problémát nem nekik kell megválaszolni, mert akad helyettük egy minden kérdésre választ adó, az megnyugtatja őket. Egy idő után már nem is tűrik, hogy megzavard a nyugalmukat mindenféle zagyva kérdéssel.

És bizony egy csomóra még nem tudjuk a választ. Például az agy pontos működésére se.

2013. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dubi ***** válasza:
Így van, annyit tennék hozzá, hogy sokan nem szeretik ha kipukkasztod az álomvilágot, amiben élnek. Persze amíg nem ismerjük az agy teljes működését, nem várhatunk tőlük teljes megértést.
2013. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Igen, csak egyeseknek kényelmetlen a valóság.
2013. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan bonyolult dolog ez, amire helyből azt kellene mondani, nem értjük. Arra gondolj, hogy azt sem tudjuk, hogy egy szg-ben egy elektron egy adott időpillanatban éppen merre mozdul, de attól még nem mondjuk, hogy nem értjük a működését. Egy ember agyában pedig sok milliárd neuron van, amiket tekinthetsz logikai áramköri egységeknek. Lehet, hogy egy ekkora nagyságrendű szg-nek is lennének érzelmei.
2013. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hozzátennék, most voltam néhány ezo oldalon, az egyiken, azt kérdezték, hogy miért mennek oda trollkodni szkeptikusok is. Olyaaan szemééétsééég! És tényleg, ide még nem írt be sértődött ezo-s! Vajon miért? Talán ugyanazért, amiért van pl. katolikus hitvédelemtan nevű teológiai szakterület, tudományos apologetikáról meg ki hallott?
2013. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!