Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért káros az ózon, egyáltalá...

Miért káros az ózon, egyáltalán káros? Az ózon tartja vissza a légkört?

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha közvetlenül érintkezik az emberrel, akkor káros. Rendkívül erős oxidálószer, és ha bármilyen élő szövet a közelébe kerül, akkor azt szépen eloxidálja.


A légkör felső részeiben persze hasznos. De nem az tartja vissza a légkört, hanem a gravitáció.

2013. febr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor az ionizátorok is veszélyesek? Amivel a levegőt semlegesítjük pl szobában. Nálunk speciel a munkahelyen is van.
2013. febr. 17. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan mit csinál egy ionizátor? (Olyan mint a Pi víz?:) ) A légkört a gravitáció tartja vissza.
2013. febr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dubi ***** válasza:
75%

Ha az ionizátoron valami ózontermelő gépet értesz, kis mennyiségben nem veszélyes az ózon. Nyilván ha magában a gépben végbemegy az oxidáció, akkor teljesen jó, tisztítja a levegőt.


Ami engem annó nagyon érdekelt, hogy ózonfejlesztővel tudom e úgy tisztítani a kerti tavat, hogy nem szedem ki a halakat és növényeket. Akár egy szivattyún és csobogón keresztül is, ahol csak algák vannak és esetleg lebomlana az ózon nagy része, mielőtt halakkal érintkezne. Nem próbáltam ki (sokba kerül a kísérletezgetéshez és a halakat is sajnálnám).

2013. febr. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Dubi!

Azon mit értesz, hogy ha végbemegy az oxidáció? Hogyan tudom ezt megnézni? Egyébként igen, ózontermelő gépről van szó. Ez semlegesíti a levegőt. Speciális áramkörök védelmére használjuk, nehogy feltöltődjenek az elektronikák, és mi meg kisüssük őket, mert mi földelve vagyunk.

2013. febr. 18. 18:26
 6/8 Doruss ***** válasza:

Nem az ózon tartja vissza a légkört, az csupán az UV-sugarakat fogja vissza úgy, hogy elnyeli, felhasználja az energiáját. Ez gyakorlatilag nélkülözhetetlen a szárazföldi élet számára.

De a troposzférikus ózon káros, mert mérgező az emberre. Ezért baj, ha ózon jut a levegőbe, ami pl. fénymásológépek használatakor keletkezik, bár nem tudom, hogy ez a legújabb fénymásolók esetében mennyire igaz.

Egyébként olyan ionizátorról még nem hallottam. A lényeg, hogy közvetlenül a levegőbe bocsát ki ózont, vagy nem?

2013. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Doruss: igen, közvetlenül a levegőbe bocsát ki ózont. A kérdés, hogy végbe ment-e az oxidáció. És ezt hogyan tudom megnézni. Mert ha minden igaz, akkor az már nem káros. Én meg egész nap ilyen levegőben vagyok. Bár a készülék gyári, meg járnak hitelesíteni is.
2013. febr. 18. 20:34
 8/8 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy az ionizátorok olyan feszültségre töltik az ionizáló csúcsot, hogy az még éppen ne alakítsa át az oxigént ózónná, hanem csak töltést adjon neki. Az ózontól elég hamar megfájdul az ember feje...
2013. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!