Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ELőre látható a meteor becsapó...

ELőre látható a meteor becsapódás?

Figyelt kérdés

Barátommal vitatkoztunk hogy előre látható-e?Én ugy gondolom igen csak a NASA nem jelenti be nehogy pánikot keltsen az emberekben.Barátom viszont állitja hogy nem látható előre mivel olyan gyorsan csapódik a Föld légterébe.

Légyszives segitsetek eldönteni hogy kinek van igaza.Esetleg forrásokkal alátámasztani.Én már mindenhogyan kerestem de semmi.

Köszönöm szépen:9



2013. febr. 16. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában nem. A legtöbb meteort csak akkor veszik észre, amikor elég a Föld légkörében, és ilyenből több ezer van évente.
2013. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arra sem voltak képesek, hogy rendesen megtervezzék hova csapódik majd a MIR űrállomás. Szerencsére végül nem lett baj belőle. Az igazság az, hogy tényleg nem olyan übermájszterek, mint amennyire sok filmben feltüntetik őket.

Egy váratlanul a látóterükbe került közeli meteor esetében mire elvégeznék a pontos számításokat (minden hatás figyelembe vételével), már rég be is csapódott a meteor, vagy elégett.

Na meg mi van, hogyha bejelentik, hogy Moszkvára fog esni a meteor, de aztán az New york -ra esik? Óriási balhé. Egyik helyen értelmetlen pánikot okoznának, míg a másikon mindenki ülne nyugodtan a babérjain, mikor ott meg katasztrófa lesz. Közel sem állnak olyan jól az ilyen hirtelen jött előrejelzésekkel, mint gondolod.

2013. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért kell ilyet feltételezni hogy mindent lehet előre látni?Ez a meteor valószínűleg összeütközött egy másikkal és azért csapódott be a másik lehet hogy a napban köt ki. A bolygónak van pályája azt meg tudták momdani hogy elmegy a föld mellett
2013. febr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs hogy ezt biztosan előre látják, vagy biztosan nem. Ha egy kisbolygófigyelő teleszkóppal kiszúrják akkor igen, de ehhez nagy szerencse kell hogy egy ilyen méretű testet észrevegyenek.

Egy eset volt eddig amikor a becsapódás előtt egy kisbolygó kereső programmal kiszúrtak egy Föld felé száguldó kisbolygót ami a kiszámolt helyen be is lépett a légkörben Észak-Szudán felett és meg is találták a maradványait:

[link]

2013. febr. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nincs könnyű helyzetben a NASA. Gondoljunk csak bele; egy kezdetben nagyon halvány objektumot kell kiszúrni egy olyan háttéren, ahol minden irányban hemzseg a kérdéses felfedezésre váró aszteroidáknál jóval fényesebb csillag. Aztán ne felejtsük el hogy ami a Föld felé tart, az bizony igencsak kicsit mozdul el a háttér előtt (hiszen pont felénk, és majdnem pontosan a megfigyelő felé tart...). Tehát amíg messze van, az elmozdulása is nagyon kicsi, a fényessége is nagyon kicsi, a megfigyelendő terület pedig igencsak óriási. Pl a sokat cikkezett 2012 DA14 egy relatíve nagy, 40-50m körüli aszteroida. A Föld közelében alig 27ezer km távolságból már nem is látható szabad szemmel. Az ennél kisebbek (mint amilyen a múltheti orosz meteorit is volt) meg nagyságrendekkel halványabbak....


A barátodnak nincs abban igaza, hogy a nagy sebesség miatt volna előre megjósolhatatlan. Ez semmiféle gondot nem okoz, nem okozna.


Neked meg abban nincs igazad, hogy a NASA eltitkolná.


Külön honlapja van a Földközeli Égitesteknek, a velük kapcsolatos adatoknak híreknek. Ott aztán bárki rendelkezésére áll, szépen táblázatban rendszerezett adatokkal, grafikákkal, magyarázó ábrákkal ismertetni szándékozó WEB-es felület, folyamatos frissítéssel, nyomonkövetéssel...


[link]


Gyakorlatilag a már felfedezett objektumok adatainak ezrei állnak rendelkezésre, bárki számára elérhetően. Természetesen a fel nem fedezett égitestekről, a velük kapcsolatos számításokról, rizikókról nem lehet (itt se) olvasni.


maci

2013. febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!