Mitől keletkezett az Univerzum?
Ahogy mondtad, azt mondják "nem volt előtte semmi." A dologhoz tartozik, hogy hozzá szokták tenni: a semmi az emberi agy számára felfoghatatlan. Ahogy a végtelen is. Hiszen mi, emberek, szerényke kis földi életünkben mindig találkozunk "valamivel", ami véges. Hiszen, ha kitárod az üres tenyered, akkor mi van benne? Levegő. Tehát mégsem semmi van benne, hanem egy megmagyarázható dolog.
Ezen a kérdésen nagyon sokat lehet filozofálni, de ha a tudósok sem tudnak magyarázatot adni a semmire, mert az emberi aggyal felfoghatatlan, akkor valószínű, hogy nekünk sem fog menni. Tehát, ha a tudósoknak van igazuk és jelenlegi tudományos feltevésük igaz, akkor a Világegyetem a semmiből lett. De a semmi ténye felfoghatatlan.
1) Nem mondják, legalábbis általában egy magára valamit is adó tudós ilyet nem mond. Az ősrobbanás egy feltételezés. Körülbelül az utána lévő 10^-10 másodpercig van alátámasztott elméletünk, hogy mi is volt (mivel ennyit tudott eddig a részecskegyorsító), most még közelebb akarunk jutni a feltételezett ősrobbanásig. Egyre nagyobb energiájú ütközések létrehozásával.
2) Az ősrobbanás előtt a feltételezés szerint nem volt téridő. Akkor nem volt előtte. A téridő kezdetekor jött létre maga az idő is.
15 milliárd éve volt az ősrobbanás. A tér egyetlen pontjába összesűrűsödött anyaghalmazból álló világegyetem szétrobbant.Létrejöttek az ősgalaxisok (PL: Tejútrendszer,Naprendszer..)
Azt én sem tudom hogy hogyan és miért,ez valóban az emberi agy számára felfoghatatlan.
A tudósok NEM mondják azt, hogy az anyag az ősrobbanásban keletkezett!!!
Az az anyag már előtte is létezett: VALAMIBŐL keletkezett az ősrobbanás is. A membránelmélet mond erről pár szót.
A tér (térfogat) és az idő nem létezett előtte.
Mert nem volt olyan, hogy "előtte". Az idő akkor vette kezdetét, amikor az Univerzum keletkezett, ezért értelmezhetetlen az a kérdés, hogy mi volt előtte. Mint ahogy azt sem tudjuk értelmezni, hogy mi van az Univerzumon kívül. Nincs olyan hely, ami kívül esik az Univerzumon.
Egyébként a jelenlegi kozmikus mozgásokból következtetnek vissza, az azokat leíró egyenleteket nézik meg visszafelé, hogy hogy is nézhetett ki régen a Világegyetem. Mint amikor a nyomozó a jelenben lévő nyomokból következtet, hogy mi történt a múltban. Ezt egészen visszavezetik körülbelül 10 a mínusz negyvenhatodikon másodpercig a "keletkezés" után. Ennél régebbi Univerzum kisebb, mint a Planck-távolság, ezért fizikailag értelmezhetetlen (ilyen kis helyre lokalizált részecske Heisenberg-féle határozatlanság miatt átlépné a fénysebességet). Tehát a fizikusok és csillagászok sem tudják, hogy honnan ered az energia, az anyag. Az Ősrobbanás ezért nem a kezdet elmélete, hanem amolyan fejlődés történet, azt írja le, hogy hogyan lett az Univerzum olyan, amilyennek látjuk, hogy honnan lett, arra nem ad magyarázatot.
bocsánat, tíz a mínusz negyvenharmadikon másodperc, ezt hívják Planck-korszaknak (szép kis korszak, ami ilyen rövid ideig tart :) )
kb 0,000000000000000000000000000000000000000001 másodpercig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!