Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet fogalmazni valahogya...

Meg lehet fogalmazni valahogyan, hogy mire törekszik egy individuális neuron?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a fizikában a dinamika mindig megfogalmazható úgy, hogy a rendszer valamit optimalizál, lásd hatásfüggvény, vagy pl. energia minimumra törekszik. Egy komplex rendszer esetében persze magasabb szinten nem feltétlenül egyszerű egy ilyen levet megfogalmazni, de neuronra létezik ilyen? Ha igen micsoda és miért?

2013. febr. 8. 22:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Valóban nem. A tanulás nem tartozik szorosan ide, de ha kíváncsi vagy, azt is elmondom. A kulcsszó az ingerület vezető képesség, vagy a neuron ingerületbe jutásának "könnyűsége". Úgy is tekintheted a központi idegrendszert, mint egy nagyon bonyolult nagyon sok áramköri elemből álló elektromos hálózatot. Abban tér el ez utóbbitól, hogy benne az "ellenállás" változni tud. Ennek molekuláris alapjai vannak, miket én nem tudok. Az ellenállás csökken azon a neuronális "pályán", ahol ingerület halad át. Minèl többször, annál inkább csökken, ezért arra az ingerület a továbbiakban könnyebben elmegy. Ezt nevezzük emléknek, azaz megtanult dolognak.
2013. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, sőt én ismerem a neurobiológiai alapjait is. És a kérdés nagyonis idetartozik, de nem fogom magyarázgatni, mert aki érti, az tudni fog válaszolni is. Csak várom ezt az illetőt :)
2013. márc. 7. 11:24
 13/14 anonim ***** válasza:
akkor jó egészséget neked, örülök, hogy segíthettem.
2013. márc. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
nem sokat segítettél sajnos, de neked is kiváló egészséget kívánok!
2013. márc. 10. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!