Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy néz ki a világ valójában?

Hogy néz ki a világ valójában?

Figyelt kérdés

Mivel minden állat egy kicsit másképp látja a körülötte lévő világot, lehet-e tudni hogy hogy néz ki "alapvetően"?

Remélem érthető a kérdés.



2013. jan. 17. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nem. nem érthető. mire gondolsz? milyen világ? az univerzum? a Föld? pontosíts kérlek :S

Amúgy minden élőlény ugyanannak lát egy bizonyos dolgot, legfeljebb az érzékelésének a módjuk nem egyezik meg.

Tehát egy csésze attól még csésze marad és ugyanúgy néz ki.

2013. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
amúgy a háromdimenziós világot négy dimenzióban lehetne a legjobban leírni, de az felfoghatatlan az ember számára, de attól még ugyanúgy néz ki :/
2013. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
a piros igazából kék, a sárga az valójában fekete, a zöld az igazából ciklámen, és a kék az áttetsző. Aki máshogy látja a színeket (pl az emberek többsége) az ROSSZUL látja!
2013. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Trollok a neten :D
2013. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Persze hogy a gömböt mindenki gömbnek látja,de mindenki másképp.Például a színeket teljesen másképp látják. Az ember is csak egy részt lát a színspektrumból.
2013. jan. 17. 20:10
 6/15 anonim ***** válasza:

Minden állat arra az információhordozó közegre épített ki érzékelőt, amelyből a számára legszükségesebb és legtöbb információt tudja hasznosítani. Az embernek a szeme 83%-ban adja az információt a környezetéről, míg egy denevér legfőképp a radarjelei által tájékozódik a világban. Nyilván, a rádióhullámok nem tudnak annyi információt hordozni, mint a látható fény, ám a denevérek főként éjszakai lények, amikor a felszín szűkében van a látható fénynek.

Ezzel szemben pl. a kígyók egy része infraérzékelőket is kifejlesztett, azokkal méri fel a környezetét, ill. az abban leledző áldozatait, ellenségeit.


Az elektromágneses sugárzás más formáira azért nincs igazán eklatáns példa az állatvilágban, mert azokat kiszűri a bolygó légköre, így nagyjából ennyire szűkül le a használható paletta.

2013. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A tudományban alaptétel, hogy környezetünk (a világ) nem ismerhető meg tökéletesen, ez érzékszerveink/műszereink pontatlanságából ered. Senki sem tudja, hogy milyen "valójában", mert mindenkor módosítják zavaró tényezők az érzékeléseket/méréseket.
2013. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

a szín az csak egy illúzió, ha úgy vesszük, nem is létezik, csak mi érzékeljük így, tehát az hogy valami kék, nem túl jó általános válasz.

Az ember e módon érzékeli az elektromágneses sugárzást. De attól még létezik a többi is.

De mondom, hogy az érzékelés módja a más, az alany attól még ugyan az, szerencsére az emberek számára adottak különböző műszerek, amelyekkel tovább bővíthetjük érzékeléseink határát, de sajnos ezek nem biológiai illúzióként jelennek meg, hanem számtanilag vannak kódolva.

2013. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja a lények, hogy a világunk olyan amilyen, személyfüggő, hogy ki milyennek látja, de ha nagyon sok véleményt, mérést összepakolunk, akkor kaphatunk egy képet arról, hogy valójában milyen lehet.
2013. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Például a színeket teljesen másképp látják. Az ember is csak egy részt lát a színspektrumból."


Az hogy egy részét látjuk a spektrumnak az egy dolog. Nyilván személyenként eltér ez a spektrum, és emberenként különböző. Van nyilván olyan aki vörösnek lát olyat, amit más esetleg már infravörösként érzékel (hasonlóan a hallásnál is van olyan aki nem hallja a 18 kHz körüli hangot míg a gyerekek legtöbbjének ez nem gond.


Azzal viszont hogy "teljesen másképp látják" a színeket az emberek azzal vitatkoznék...

Az emberek alapvető felépítése, ami szerveit illeti. mondhatni azonos. Az érzékszervek felépítése megintcsak közel teljesen egyforma, így nincs okunk azt feltételezni, hogy másoknál másféle ingert alakít ki egy egy érzékszerv, mint nálunk. Értsd; teljesen illogikus azt gondolni, hogy Pista a pirosat valójában olyannak látná, mint mondjuk mi a kéket. Árnyalatbeli különbségek persze lehetnek, sőt bizonyos hogy vannak, de egy egészséges érzékszerv közel ugyanazt az ingert váltja ki mindenkiben. Tehát a világ alapvetően olyan amilyennek látjuk, csak időben kissé előrébb tart mint ahogy látjuk, hiszen a fénynek idő kell míg hozzánk ér. Ez csillagászati viszonylatban már jelentős eltéréseket okoz a látottakban, de közismert, és egyáltalán nem zavaró tény.

2013. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!