Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Földrajz nem megy?

Földrajz nem megy?

Figyelt kérdés
Akármennyit olvasom is, a földrajzot (tájak, tengerek, középhegysége) nem akar a fejembe menni... Mit tehetnék??
2013. jan. 8. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
De megy
2013. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Járj el túrázni! Ha van róluk kép, akkor jobban megjegyzed őket. Én is csak a természetben tudtam megtanulni, már amit megtanultam…


Ha ez nem működik, akkor meg marad a magolás, mintha egy szöveget kéne megtanulni betéve. Nézed, felmondod; nézed, berajzolod egy vaktérképre… Esetleg röviden olvass utánuk hogy mik vannak ott, milyen az időjárás. Akkor nem fogod pl. a Szaharát a Sarkpontra rakni.

2013. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

A magolás az egyetlen biztosan rossz megoldás. Még a nem tanulásnál is rosszabb. Az egy olyan út, amely nem vezet sehová, de ha elég messzire mész benne, visszaút sincs.


Már több ilyen kérdés volt, sok jó válasszal, keress rá itt. Mindenekelőtt pontosan válaszold meg, mi nem megy a fejedbe. És gondold végig, hogy csak a földrajzzal vagy-e így (biztos vagyok benne, hogy még sok mindennel). Az ok mindig az, hogy nem érted az olvasott fogalmakat. Ha nem érted, hogy a Dunántúl nyugatra, az Alföld meg keletre van, akkor nem tudod, mi az hogy nyugat meg kelet. És amíg azt nem érted, hagy az alföldet, mert úgy sem fog menni. Ha nem érted, hogy Afrika kontinens, amelyet óceánok vesznek körül, akkor nem tudod mi az, hogy kontinens, és mi az hogy óceán. Ha nem tudod, mi az hogy óceán, akkor sose néztél térképet, nem vetted észre, hogy a nagy vízfelületek a szárazföldek zeg-zúgos partjai közelében tengerré lesznek, míg a nagy nyílt részét óceánnak hívjuk. Valahogy így. De mindig kérdezd, mit nem értesz az éppen olvasottakban, és lépj vissza. Ez néha kellemetlen, de az egyetlen biztosan előrevivő út.

2013. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!