Hogy kell oxidációs számot rendezni olyan molekula esetén, ahol egyik atomnam sem tudjuk biztosan az oxidációs számát? (Pl. FeS2)
Figyelt kérdés
Teljesen össze vagyok zavarodva. A tankönyvem egy egyenletnél (FeS2 + HNO3) azt írja, hogy az S oxidációs száma +1, de a periódusos rendszerben nincs is +1 az S oxidációs számánál! Ez hogy lehet? És hogy kéne magamtól kitalálnom, hogyha még csak lehetőségek között sem szerepel?!2013. jan. 8. 00:05
1/5 A kérdező kommentje:
És alapból, hogyha a szulfidion S 2-, akkor az S2-nél az S hogy lehet egyáltalán 1?
2013. jan. 8. 00:07
2/5 anonim válasza:
Kizárt. A tankönyved, akkor elírta. Egyébként látni lehet a képletből (FeS2), hogy a vas kettes oxidációs állapotban szerepel benne, így a kénnek csak -1 lehet az oxidációs száma.
3/5 anonim válasza:
hát nem árt tudni, hogy egy adott molekula valós-e amit összeraksz, meg ilyesmi, adott reakcióból melyik keletkezhet reálisan
4/5 A kérdező kommentje:
Tényleg -1 van odaírva, viszont ez nem változtat azon, hogy a periódusos rendszerben a kénnél nem szerepel ilyen lehetőség az oxidációs számnál.
2013. jan. 8. 16:11
5/5 anonim válasza:
Gondolom már nem túl aktuális a kérdés, de válaszolok mert ezt dobja ki elsőnek a google. A S oxidációs száma -1. Azért -1 a S oxidációs száma mert olyan molekuláról van szó mint pl a H2O2. Szóval igazából a két S oxidációs száma együtt -2.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!